Ze 2 dívek se staly skutečné superhrdinky. Po zaslechnutí podivných zvuků zareagovaly geniálně

Fotografie: Freepik

Teprve několikadenní jehňátko se stalo předmětem záchranné akce „Zachráníme lambo“. Uvízlo totiž na naprosto nepochopitelném místě.

Naprosto nečekané vyústění měla obyčejná procházka dvou kamarádek po farmě rodičů jedné z nich. Jakmile totiž uslyšely zvířecí nářek, na nic nečekaly a utíkaly pro pomoc. Jejich pohotová reakce tak pomohla zachránit malé jehně, které uvízlo pod zemí.

Farma plná zvířat

Zed and Co Freerange Farms je, jak uvádí na svých stránkách ZedAndCoFreerange, malá rodinná farma, která se zaměřuje na chov prasat. Ve velkých, a především volných výbězích byste tu našli primárně prasata plemene Saddleback a Berkshire. Vepřové produkty poté majitelé prodávají ve stánku na farmářských trzích, které se pravidelně konají v okolí jejich rodného města Gordon. A jelikož je toto město jen co by kamenem dohodil od Melbourne, druhé největší metropole Austrálie, mají zde opravdu živo.

Kromě prasat na farmě Zed and Co Freerange Farms ale chovají i další zvířata. Mají zde nespočet psů, skotské krávy, kozy, ale třeba i ovce. A bylo to právě jehně, které jednoho dne způsobilo na celém statku pozdvižení. Za poměrně dost nejasných okolností se totiž dostalo do úzkých a potřebovalo pomoc, podobně jako opuštěné štěně skryté pod autem, o němž jsme psali již dříve na SvětKreativity.

Složitá záchrana dopadla dobře

Vše přitom začalo naprosto nevinně. Dcera Nicka a Marnie Zelinských, kteří jsou majitelé Zed and Co Freerange Farms, se procházela po venku se svou kamarádkou. Najednou však obě dívky něco zaslechly. Ukázalo se, že se jedná o nářek nějakého zvířete, který vycházel zpod země. Dívky proto na nic nečekaly a zalarmovaly dospělé, jak uvádí portál Život.

Muž našel v popelnici psa oblepeného lepicí páskou. Majitelka si myslela, že se pouze ztratil

Záhy vyšlo najevo, že pod zemí uvízlo v odpadní trubce malé černé jehně. Pro jeho záchranu bylo nutné nejdříve dané potrubí odkopat a poté ho rozříznout kotoučovou pilou. Malému jehněti, kterému bylo pouhých pár dní, se naštěstí nic nestalo. Jak se ale dostalo pod zem, zůstalo záhadou. Majitelé později ještě na svých facebookových stránkách informovali, že se jehněti po záchraně vede dobře a je zpět u své matky a kozích kamarádů.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*