Řidič tramvaje poslechl své srdce a intuici. Pohotově zastavil, aby zachránil život zvířeti, které uvízlo na koleji

Fotografie: Depositphotos

Po internetu koluje řada videí, které ukazují lidskost, která nás vždy přesvědčí, že to s námi možná není ještě tak špatné, jak by se mohlo zdát.

Video s tureckým řidičem tramvaje se stalo virálním. Záchrana malé želvy diváky velmi dojala. Nemusel ji vůbec vidět nebo se o ni vůbec nemusel starat. Řidič si naštěstí uvězněné želvy všiml, tramvaj zastavil a přispěchal na pomoc. Želvičku umístil do bezpečí mimo kolejiště, aby ji nepřejela žádná další tramvaj.

Rozhodl se srdcem

Jistě jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste se rozhodovali, jestli máte nebo nemáte něco udělat. Pokud vidíme cizího člověka, který třeba upadne na ulici, většina z nás nejspíš přispěchá na pomoc. Přece jenom je to člověk v nouzi. Některým lidem však není lhostejný ani osud zvířátek a neváhají pro ně někdy nasadit i život.

V tomto případě situace nebyla tolik dramatická. I tak se řidič pod pracovním tlakem a s vědomím, že musí být v další stanici včas, mohl rozhodnout jinak. Mohl pokračovat bez mrknutí oka v cestě a splnit si tak své pracovní povinnosti. Když však máte otevřené oči i srdce, vždycky dáte přednost záchraně života, byť by se jednalo o tak „nevýznamného tvora” jako je křeček nebo malá želva.

Noviny chtěly jeho vyjádření

Záznam byl pořízen v tureckém městě Koaceli. Jde vidět jak Serhat Topal, řidič tramvaje, projíždí oploceným úsekem trati, když tramvaj náhle zastaví. Vystoupí a běží ke straně kolejiště, kde se batolí malá želvička. Vezme ji do ruky a chvíli přemýšlí, co s ní. Poté ji položí za nízký plot a popožene ji rukou směrem od kolejiště.

Fotografie: Freepik

Želvička se rychle rozběhne naznačeným směrem a je vidět, že končí v bezpečí zeleně blízkého parku. Po zveřejnění záznamu, kontaktoval řidiče místní deník, aby získali jeho vyjádření: „Byla to želva, která se snažila přejít přes koleje do zeleně parku, ale uvízla. Věřím, že se bála.“ Želva vypadala prý zdravě a viděl na ní, že je šťastná, když mohla utéct do bezpečí.

Cestujícím prý situaci vysvětlil, ještě než vystoupil z tramvaje a ti měli pochopení. Řekli, že jsou rádi, že želvě pomohl. Nakonec s veškerou skromností dodal: „Všechny živé věci jsou naši přátelé a musíme k nim přistupovat s láskou. Každý by to měl považovat za svou povinnost. A já jsem prostě jen splnil svou povinnost.“

Zdroj: Laowl