Vitamin C do těla doplní doma vyrobená směs z ovoce

Vitamín C je velmi důležitou látkou pro naše tělo. Jak ho rychle a dobře doplnit? Pomůže tento prášek, který si vyrobíte. Je to snadnější, než si myslíte. A potom kdykoliv vás bude trápit vitamínový deficit, budete vědět, že si stačí dát pár lžiček a tělu během okamžiku doplníte to, co potřebuje.

Jak si práše vyrobit?

Pokud si chcete prášek, který vám doplní vitamín C vyrobit, je to velmi jednoduché. Ten správný postup je založen na tom, vezmete jakékoliv citrusové ovoce, které je na tento vitamín bohaté. Může jít třeba o pomeranče, o mandarinky, citrony, ale například také grep. Toto ovoce oloupejte a slupku nechte několik dní na správném místě schnout.

Potom ji nasekejte na menší kousky a ty následně vhodíte do mixéru. Ten zapnete a sekáte do té doby, dokud nevznikne to, co potřebujete. Tedy prášek z ovocných slupek, které jsou mnohdy bohatším zdrojem, než samotná dužina.

Jak se dá prášek využít?

Když máte tento prášek hotový, máte ho připraven k tomu, abyste ho kdykoliv použili. A jak na to? Je to velmi jednoduché. Doplnit vitamín C lze různými způsoby. Prášek lze rozpustit třeba v čaji, v domácí limonádě, stejně jako se hodí také do tvarohu, ale i do bílého jogurtu. Dát si ho můžete ale i jenom tak s medem, nebo ho můžete přidat do řady jídel, kterým navíc zlepšíte jejich chuť. Jak vidíte, možností je mnoho.

Proč právě tento postup?

A proč volit právě tento postup a proč nedoplňovat vitamín C klasickými způsoby? I na to vám odpovíme. Prášek bude mít dlouhou trvanlivost. Uchovávejte ho v uzavřené nádobě a tak ho budete mít kdykoliv k dispozici. I v době, kdy doma nemáte žádné ovoce. Použití je navíc velmi snadné. Stačí jedna nebo několik lžiček a je to. Třetím kladem, na který nesmíme zapomínat je i koncentrace tohoto důležitého vitamínu. Tato cesta zaujme toho, kdo potřebuje doplnit výraznější množství.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]