Problémy s nadváhou pomůže řešit konzumace hubnoucího nápoje z přírodních ingrediencí

Fotografie: Thinkstock

Pokud je nadváha v posledních letech váš úhlavní nepřítel, zatočte s ní jednou pro vždy. Kromě pravidelné pohybové aktivity a úpravy jídelníčku můžete vyzkoušet i tento účinný „hubnoucí“ nápoj z přírodních ingrediencí. Nastartuje dokonale váš metabolismus a tukům tak dáte brzy sbohem.

Jaké suroviny potřebujete na „hubnoucí“ nápoj?

Než se pustíte do tvoření nápoje na hubnutí, připravte si:

  • 1 malou lžičku mletého kmínu
  • ½ lžičky strouhaného zázvoru
  • šťávu z půlky citronu
  • 2 sklenice studené vody

Jak na přípravu nápoje?

Do malého rendlíku si nalijte studenou vodu a vložte do ní strouhaný zázvor a mletý kmín. Vše svařte na mírném plamenu po dobu pěti minut. Pak tekutinu odtavte z plotny a nechte vychladnout. Následně odvar ochuťte citronovou šťávou a konzumujte po lžíci vždy 20 minut před každým jídlem. Pokud budete dodržovat tuto kúru po dobu měsíce a přidáte k ní i pravidelnější pohybovou aktivitu a úpravu jídelníčku, můžete shodit i 10 kilogramů.

Jaké další účinky má přírodní nápoj ze zázvoru, kmínu a citronové šťávy?

Fotografie: Freepik

Kromě toho, že nápoj účinně nastartuje hubnoucí proces, dodá vašemu tělu také vitamín C (díky citronové šťávě) a také posílí váš imunitní systém. Závor má totiž skvělé antibakteriální a protizánětlivé účinky. Žádný virus ani bakterie na vás tak nebude moct.

Fotografie: Pixabay

Tip na závěr: Vyzkoušejte i jablečný ocet a aloe vera

Mezi další ingredience, které nastartují váš metabolismus lze zařadit i jablečný ocet a aloe vera. V případě jablečného octa postupujte takto: do 300 mililitrů studené vody přilijte dvě malé lžičky jablečného octa a tekutinu popíjejte ráno před snídaní.

Účinná je i blahodárná aloe vera. Rostlinu můžete klidně pěstovat i doma. Odřízněte malý kus aloe, zbavte jej slupky a vhoďte s oblíbeným ovocem do kuchyňského robotu. Tak si připravíte chutné smoothie, které zasytí a rovněž podpoří vaše hubnutí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]