Špatný cholesterol už nebude problém díky účinné přírodní směsi

Fotografie: Pixabay

Vysoký krevní tlak a špatný cholesterol je problémem mnoha osob, a to především ve středním a pokročilém věku. Mnoho studií poukázalo na to, že kardiovaskulární riziko je přímo spojeno s vysokým krevním tlakem a cholesterolem, stejně jako kouření nebo fyzická nečinnost. Rovnováha těchto dvou aspektů je proto důležitá, stejně jako zdravý, aktivní a umírněný životní styl.

Z tohoto důvodu je vhodné sázet na přírodní potraviny a recepty. V tomto článku vám nabízíme praktický, přirozený a efektivní recept, který k nám přichází od našich babiček a který vám umožní snížit váš krevní tlak a špatný cholesterol. Tento lék, který se skládá z nejlepších a nezávadných přírodních ingrediencí, je také rychlý a velice snadný na přípravu.

Fotografie: Pixabay

Přírodní lék na vysoký krevní tlak a cholesterol

Složení je velice jednoduché. Musíte si připravit jen půlku vymačkaného citronu, jednu lžíci čistého a organického medu, půl čajové lžičky strouhaného zázvoru, jeden stroužek mletého česneku a jednu lžíci jablečného octa.

Většinu, možná i všechny z těchto složek máte možná doma i v tuto chvíli. Můžete si tak vyrobit tento lék, aniž byste museli okamžitě běžet na drahý nákup.

Příprava je velmi snadná. Vložte všechny suroviny do mixéru a vše spolu promíchejte, dokud nezískáte hladkou strukturu. Poté směs nalijte do sklenice a uložte do chladničky. Vezměte lžičku tohoto léku před každým jídlem.

Pokud se vám nelíbí jeho chuť, neváhejte ho zředit vodou nebo přidat do smoothie, které jeho chuť z velké části zakryje, ale přitom ho do sebe dostanete.

Fotografie: Freepik

Co dělat obecně pro své zdraví?

K udržení dobrého zdraví těla, ke snížení krevního tlaku a hladiny špatného cholesterolu je kromě jiného důležité začlenit do svého života další opatření a zvyky. Konzumujte dostatečné množství ovoce a zeleniny, abyste dodávaly tělu potřebné vitamíny. Vyhýbejte se sedavému životnímu stylu a pravidelně se věnujte fyzické aktivitě a cvičení

Překvapivě byste si měli dát jednou za čas tmavou čokoládu. Dalším důležitým aspektem je co nejvíc snížit svůj stres, uvolnit se a naučit se, jak se zbavit svých úzkostí a deprese. Vyvarujte se potravinám, které obsahují nasycené tuky, cukr a sůl. Přestaňte kouřit a omezte spotřebu povzbuzujících látek, jako je káva, čaj nebo energetické nápoje.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]