Vyzrajte na nepříjemnou bolest žaludku za jakýchkoliv okolností. Úleva se dostaví téměř okamžitě

Fotografie: Depositphotos

Opakující se bolest žaludku nebo nevolnosti vždy vyžadují návštěvu lékaře. V některých případech si ale můžete pomoci sami, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Žaludek je hodně zranitelným orgánem. Mohou vás potrápit křeče v žaludku, popáleniny, zánět žaludku a další potíže. Hlavní příčinou bolestí žaludku bývá většinou stres nebo nevhodná potravina, která ho podráždí. Naštěstí existují přírodní prostředky, které mohou být při prevenci opravdu nápomocné. Se třemi z nich vás v tomto článku seznámíme.

Faktory způsobující bolesti žaludku

  • Zubní kaz – Zubní kaz podporuje vylučování slinných šťáv, a střevní flóra se tak nakonec zhoršuje. Doporučují se pravidelné návštěvy zubaře.
Fotografie: Freepik
  • Špatné žvýkání – Špatně požvýkané potraviny mohou způsobit bolest během trávícího procesu. Aby žaludek fungoval správně, musí přijímat jídlo v téměř tekutém stavu.
  • Kouření a alkohol – Alkoholické nápoje a tabák zvyšují kyselost v žaludku. To může způsobit zánět, kvůli němuž tělo již nedokáže dostatečně vstřebávat vitamíny a živiny. Vyvarujte se kouření a pití alkoholických nápojů.
  • Stres – Stres je jednou z hlavních příčin podrážděného žaludku. Zkuste věnovat nějaký čas józe, abyste se mu vyhnuli.

Vyzkoušejte anýz

Díky svým trávicím vlastnostem je anýz velice oblíbenou rostlinou. Kromě toho anýz také pomáhá zmírnit problémy s trávením. Podle výsledků výzkumu dokáže anýz zabraňovat vředům a působí na zlepšení střevní flóry.

Fotografie: Unsplash

Zázvor je také výborný

Studie dokázala, že zázvor je vlastně takový zázrak, který pomáhá odstranit bolesti žaludku. Pokud budete zázvor konzumovat často a trpíte na nevolnosti, můžete si všimnout toho, že vám již nebude bývat tak často špatně.

Fotografie: Unsplash

Pomáhá i zelený jíl

Zelený jíl se používá jako obklad na břicho, který pomáhá zklidnit křeče v žaludku. Do misky nalijte určité množství jílu a horké vody. Pořádně směs zamíchejte, a tím získáte pastu, jež si nanesete na břicho. Účinky zpozorujete již brzy.

Zdroj: MedicalNewsToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]