Mějte doma krásné orchideje díky domácímu hnojivu, které jim dodá důležité látky

Fotografie: Freepik

Orchideje jsou doslova královnami květin. Na světe jich existuje nespočet. V našich končinách je možné natrefit na bílé, fialové, modré, nebo červené. Nyní vám přinášíme skvělý tip na domácí hnojivo, které tyto rostliny dokonale vzpruží a udrží jejich svěžest. Potřebujete jen pár levných surovin a výsledek je na světě.

Jaké ingredience potřebujete na domácí výživné hnojivo na orchideje?

Připravte si následující:

  • 100 gramů bílé rýže
  • 2 litry vody
  • jemně mleté vaječné skořápky (z 3 ks vajec)
Fotografie: Pixabay

Jak postupovat při výrobě domácího hnojiva?

Vodu si nalijte do kbelíku a vsypte do ní rýži. Poté přidejte i rozemleté vaječné skořápky a dobře promíchejte pomocí lžíce. Nechte roztok stát asi třicet minut a poté jej přeceďte přes jemné sítko. Orchidej hnojivem zalévejte zhruba dvakrát týdně. Dočkáte se tak brzy nových a krásných květů, které budou dělat jen radost. Rýžová směs doplní orchidejím zejména vápník a draslík.

Fotografie: Victor Horta

Další tipy na domácí hnojiva prospěšná pro orchideje

Velmi účinný bude na hnojení orchidejí i takzvaný banánový čaj. Ten vyrobíte následovně: slupku od banánů nakrájejte na malé kousky a vložte do skelněného džbánu, poté přilijte vodu a nechte louhovat alespoň dva dny v chladném prostředí (na balkoně, v lednici). Nakonec roztok z banánů použijete.

Rostlinám dodá především hořčík, draslík a dusík. Doslova zázrakem je pro orchidej i česnek. Můžete si tedy připravit česnekový výluh svařením několika stroužků česneku s vodou. Po vychladnutí květiny zaléváte dle potřeby.

Fotografie: Pixabay

Běžná péče o orchideje

Aby orchideje prospívaly, je nutné jim zajistit dostatek světla, které by mělo dopadat i ke kořenům a výhonkům rostliny. Proto je ideální orchideje pěstovat v květináčích průhledných. Tyto květiny jsou také náchylné na přelití, proto pozor na úměrnou zálivku (nejlépe dešťovou vodou).

Fotografie: Freepik