Úroda rajčat jako z učebnice: 3 zásady pro úspěšné pěstování neskutečně sladkých plodů

Fotografie: Depositphotos

Pokud patříte mezi milovníky rajčat, měli byste znát tyto rady, které vám zaručí, že vaše rajčata budou chutná a krásně červená.

Jelikož už je jaro tady, je třeba myslet na to, jakou zeleninu si vysadíte. Tedy samozřejmě pokud jste to ještě neudělali. A řeč je také o rajčatech, protože všichni dobře víte, že doma vypěstovaná rajčata jsou mnohem lepší než ta kupovaná. Pokud budete dodržovat několik těchto rad, uvidíte, že vám porostou velkou rychlostí.

Fotografie: Depositphotos

Důležitá jsou dobrá semena

Na pěstování rajčat je třeba myslet od začátku března. Do posledního týdne tohoto měsíce je třeba zasít jejich semena. Zkušení zahrádkáři tvrdí, že k bohaté úrodě není třeba používat velké množství chemikálií. Odborníci také doporučují používat semínka rajčat zakoupená od českých dodavatelů. Také byste se měli vždy rozhodnout pro odrůdy, které jsou odolné vůči chorobám.

Vyberte správnou půdu pro rajčata

Zajděte do zahradnických prodejen a kupte si okyselený substrát s pH 5,5–6,5. Semena zasetá do takového substrátu by se už poté neměla ošetřovat. Vhodný je i dobře zpracovaný kompost, který se předtím vloží do černých pytlů na odpad a vystaví se dlouhodobě slunci. Správná půda je opravdu základ.

Fotografie: Depositphotos

Příprava sazenic

Když chcete zasadit zeleninu do skleníku nebo zahrady, musíte ji připravit na nové prostředí. Proto je třeba sazenice na pár hodin vyndat a nechat je doma třeba přes noc. Pokud po několika dnech nezaznamenáte žádné změny na sazenicích, můžete je zasadit. Mějte však na paměti, že rajčata lze na zahradu vysadit až po pominutí nebezpečí mrazů, tedy po 15. květnu.

Zdroj: GardeningKnowHow

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*