Naučte se pěstovat strom peněz. Populární tlustice obohatí vaši domácnost

Tlustice neboli strom peněz je dobré mít doma. Je k tomu hned několik velmi dobrých důvodů. Zaujme nejenom vzhled, ale i to, že se o rostlině mluví jako o určitém symbolu bohatství a finančního úspěchu. Málokdo chce riskovat, že se mu nebude dařit, a tak si rostlinu pořizuje. A jak na její pěstování? Je to celkem snadné.

Zalévání je třeba

Tlustice neboli strom peněz pochopitelně potřebuje zalévat. Ale spíše mírně, než nadměrně. Pokud rostlinu přeléváte, a v květináči se drží voda, je to velká chyba. Optimální je zalévat ji zhruba jednou za jeden až dva týdny. Více opravdu není třeba.

Potřebuje denní světlo

Strom peněz neboli tlustice potřebuje i správné umístění. A to na světlém místě. Čím více denního světla bude mít, tím pochopitelně lépe. Nejenom, že bude dobře růst, ale také je větší šance na to, že se objeví tolik očekávaný květ.

Bez hnojení to nejde

Stejně jako potřebuje vodu, potřebuje také hnojivo. Je vhodné používat to stejné, které se užívá v případě kaktusů. A je jenom na vás, zda ho budete kupovat, nebo budete vytvářet hnojivo přírodní, tedy domácí.

Musí mít velký květináč

Rostlina má poměrně rozsáhlý kořenový systém, což znamená, že potřebuje i dostatečně velký květináč. Proto myslete na pravidelné přesazování s ohledem na to, jak roste a jak se postupně zvětšuje. Když nemá dostatek místa, bude postupně slábnout.

Chce vzduch

Nejenom světlo, ale také dostatek čerstvého vzduchu by měla tato zajímavá rostlina mít. Proto ji můžete v teplých dnech pěstovat i venku. Pokud ji budete pěstovat doma, nezapomínejte pravidelně větrat.

Odstraňujte staré listy

Vhodné je také pravidelně odstraňovat staré listy tlustice, jelikož zbytečně berou energii těm novým. Vytipujte si je a potom je jednoduše odstřihněte. Nemusíte se tohoto postupu bát, rostlině to nijak neublíží.

Dáte i na mýty a pověry?

Výše uvedené informace vám pomohou k tomu, aby byla tlustice silná, velká a aby kvetla. Pokud ale strom peněz chcete pěstovat i pro bohatství, je třeba dát na několik mýtů a pověr. Je třeba rostlině říkat, že vy, ale i vaši přátelé potřebujete peníze. Mluvte na ní pravidelně.

A také z ní utírejte prach, jelikož ten snižuje proudění energie a také bohatství. Více úspěchů navíc přinese, když bude umístěna v jihovýchodní čísti domu. Někteří potom věří i v to, že je vhodné mezi rostlinu srolovat pár bankovek a tak stimulovat její potenciál. Také můžete koupit 7 svíček, které dáte kolem rostliny a přesně o půlnoci je zapálíte. V tu chvíli rostlinu také zalijete, čímž byste měli stimulovat přísun bohatství a peněz. V tuto chvíli však musíte odříkat ještě zaklínadlo, které má stimulaci rostliny pomoci.

Fotografie: Pixabay, DepositPhotos

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]