Pokojové rostliny podle znamení zvěrokruhu. Při výběru si dávejte dobrý pozor

Fotografie: Pixabay

Je možné, že nevěříte na horoskopy, ale i tak byste mohli vědět, která pokojová rostlina je právě ta vaše. Každé znamení má jinou květinu.

I když nevěříte na horoskopy a vztahy mezi člověkem a vesmírem, asi už jste si všimli, že některé pokojové rostliny jsou velice rozmarné, i když na péči většinou bývají zcela nenáročné. Tyto rostliny perfektně čistí vzduch v domácnosti a dodávají jí takovou zvláštní atmosféru, která by zcela určitě měla být v každém domě. Pro každé znamení zvěrokruhu máme tu ideální rostlinu.

Pro Berany je orchidej

Toto znamení potřebuje rostlinu, která je jako oni, soběstačná a krásná. Orchideje pro ně budou krásnými domácími společníky, a to i při minimální péči, protože na větší tohle znamení prostě nemá čas. Pokuste se vybrat místo, které bude chráněno před průvanem i zdroji umělého tepla. Přebytečná vlhkost této rostlině také škodí.

Fotografie: Pixabay

Pro Býky je skvělá tlustice

Tato rostlina je také známá jako strom peněz. Proto si ji s radostí pořizuje nejedna rodina, ale ona se nejlépe cítí ve společnosti Býka. Tlustice je extrémně odolná a velmi krásná, protože se větve zvláštně kroutí a listy vypadají vážně atraktivně. Strom peněz miluje dobré osvětlení a teplo, v létě ho můžete mít venku, ale v zimě ho schovejte dovnitř. Není nezbytně nutné ji moc často zalévat.

Pro Blížence je tillandsie

Tuto květinu dokáží ocenit jak amatéři, tak i profesionálové, protože má přibližně 500 odrůd a každá z nich je svým způsobem odlišná. A zrovna Blíženci si snadno vyberou odrůdu, která bude splňovat všechny jejich představy. Tyto rostliny nemají téměř žádný kořenový systém. Rostlina velmi miluje teplo a nesnáší průvan. Je dost důležité ji často zalévat.

Fotografie: Pixabay

Pro Raky je toulcovka

Raci jsou zranitelní a vždy připraveni postarat se o své blízké. Je pro ně ideální rostlinou toulcovka, která je nenáročná, užitečná a velmi krásná. Bývá skutečnou ozdobou domu. Přizpůsobí se téměř jakýmkoliv podmínkám a je zvláště cenná pro svou činnost čistit vzduch. Ideální místo pro tuto květinu je úplně světlé a zároveň chráněné před přímým sluncem. Pro zalévání je skvělé použít vlažnou vodu.

Pro Lvy je fíkus

Lvi jsou známi tím, že jsou kreativní, milující luxusní a krásné věci a potřebují svěží rostliny, jako je například fíkus. Existuje opravdu obrovské množství odrůd, takže si každý Lev vybere. Stejně jako zástupci tohoto znamení, ani fíkusy nemají rádi drastické změny, takže je nejdůležitější vybrat, kam rostlinu umístíte.

Pro Panny je aloe

Panny jsou opravdu praktičtí lidé, kteří jsou připravení na jakékoliv překvapení. A právě proto si vybírají pro ně vhodné rostliny. Aloe je nádherný domácí sukulent, který se cítí skvěle jak v kuchyni, tak i v koupelně. Rostlina je velmi cenná, protože má opravdu mnoho užitečných vlastností, používá se v léčbě podráždění. Aloe miluje spoustu světla, takže ji položte ideálně na parapet.

Fotografie: Pixabay

Pro Váhy je skvělý takzvaný tchýnin jazyk

Tato rostlina je pro Váhy ideální, protože je vlastně úplně stejná, jako zástupci tohoto znamení. Je milována nejen pro svůj vzhled, ale také proto, že je považována za rekordmana mezi pokojovými rostliny, které produkují velké množství kyslíku. Rostlina miluje světlo, ale jakmile přijdou tropy, musí být zastíněna. Od května do září je potřeba hnojení rostliny.

Pro Štíry je palma

Štíři jsou ztělesněním násilné vášně, odhodlání a úžasné vnitřní síly. Palmy jsou skvělým doplňkem do každého interiéru. Je však opravdu důležité mít na paměti, že péče o tuto rostlinu vyžaduje systém. Tyto rostliny reagují negativně na příliš vysoké teploty a netolerují průvan.

Pro Střelce je monstera

Střelci jsou nadšení, ušlechtilí, upřímní a optimističtí. A tato rostlina je schopná vytvořit atmosféru tropické džungle i v naprosto obyčejném bytě a stává se jeho hlavní ozdobou. Monstera miluje prostor, musíte zajistit, aby větvím a listům nic nepřekáželo. Rostlina je vlastně nenáročná, jen potřebuje časté zalévání.

Fotografie: Pixabay

Pro Kozorohy je kolopejka

Kozoroh je jedním z nejdisciplinovanějších znamení zvěrokruhu, který má také opravdu působivou zodpovědnost. Právě proto budou schopni postarat se o na první pohled nenáročnou, ale ve skutečnosti docela náročnou rostlinu, jako je právě kolopejka. Tato rostlina nemá příliš v lásce jasné světlo.

Pro Vodnáře je begonie

Žádné potíže nemohou překonat optimismus, který v sobě Vodnáři mají. Je pro ně jasná begonie, která je luxusní, ale poněkud neobvyklá květina s neobvyklým tvarem listů, které mají zvláštní barvu. Všechny begónie milují jasné světlo, ale v létě se doporučuje dávat je do stínu, aby se jemné listy nespálily.

Fotografie: Pixabay

Pro Ryby je zelenec

Zástupci tohoto romantického znamení žijí ve svém vlastním světě, který je bizarní, originální a šíleně zajímavý. Jejich náladu nejlépe odráží zelenec, což je rostlina, která se stejně jako oni dokáží přizpůsobit jakékoliv situaci. Tato květina je dokonalá a nenáročná ve všech ohledech.

Zdroj: Better Homes & Gardens

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]