Naučte se, jak odstranit tmavé skvrny na pokožce krok za krokem

Fotografie: Depositphotos

Každá žena chce mít krásnou, hladkou a čistou pokožku na obličeji. Tmavé skvrny se tvoří z mnoha důvodů a zbavit se jich není vždy jednoduché. Ukážeme vám, jak toho můžete snadno docílit.

Ať už je to stáří nebo delší pobyt na slunce, tmavé skvrny mohou rychle podkopat pleť a vytvářet nepříjemné pocity o vlastním vzhledu. Pouze tyto nedokonalosti lze snížit správnými gesty a všechna jsou přirozená a dokonale přírodní. Zde je způsob, jak proti této hyperpigmentaci bojovat pomocí efektivních a jednoduchých tipů.

Fotografie: Freepik

Jizvy, slunce i stárnutí pokožky způsobují výskyt nevzhledných a velmi nepříjemných tmavých skvrn. Často kvůli hyperpigmentaci mohou zhnědnout a stát se velmi nepříjemnými pro každou ženu. Můžete ovšem tuto situaci překonat s přírodními prostředky, které pro vás ani pro přírodu nejsou nijak škodlivé. Přísady, které vám pomohou znovu získat zářivou a mladistvou pleť, jsou levné, ale stejně účinné jako kupované kosmetické prostředky, pokud je budete používat opakovaně.

Jaké jsou příčiny?

Existuje řada faktorů, které mohou způsobit výskyt těchto skvrn. Na pokožce se mohou jevit jako ploché nebo oválné, a to hlavně kvůli dlouhodobému pobytu na slunci bez řádné ochrany, které můžete dosáhnout pomocí krému na opalování. Způsobit je ovšem mohou i jiné příčiny, jako jsou určité léky nebo těhotenství. Dobrá zpráva je, že to není nevratné. Je ovšem možné zbavit se tmavých skvrn zdravým a přirozeným způsobem. A je to možné díky jedinému druhu ovoce!

Fotografie: Freepik

Jak to funguje?

Věděli jste, že obyčejná exotická papája vám může pomoci tyto skvrny na pokožce zmírnit? A z dobrého důvodu. Toto ovoce je bohaté na vitamin C, zesvětlovací látku s impozantními vlastnostmi. Je také složen z alfa-hydroxykyselin a papainu, které hloubkově odlupují pokožku, ale také snižují jizvy po akné a tmavé skvrny. Už není důvod váhat, vyzbrojte se tímto šťavnatým ovocem a zacházejte s ním jako s úžasným, přírodním lékem pro krásnou a zdravou pokožku.

Příprava tohoto domácího léku je jednoduchá, protože potřebujete jen zralou papáju. Nejprve ji musíte nastrouhat a vzít asi 2 lžíce. Poté naneste tuto ovocnou pastu na tmavé skvrny a jemně je otřete jako peeling, abyste odlupovali odumřelé buňky. Vše, co musíte udělat, je nechat pastu na obličeji působit 20 až 30 minut. Pro optimální účinnost této masky ji používejte ráno a večer, dokud tyto nedokonalosti nezmizí. Po uběhnutí času si pokožku umyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Freepik

Jak zesvětlit pokožku citronem?

Pokud nebudete moci sehnat papáju nebo do ní nechcete tolik investovat, můžete využít také obyčejný citron. S tímto lékem ovšem musíte zacházet opatrně, protože je fotosenzitizující. To znamená, že po vystavení slunci může způsobit popáleniny. Bude proto mnohem lepší tuto léčbu aplikovat v noci.

Jednoduše vymačkejte šťávu z půlky citronu a namočte s ním bavlněný disk. Nechte působit po dobu 10 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Citron stimuluje syntézu kolagenu, látky nezbytné k obnovení pružnosti tkání.

Zdroj: Healthline

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]