Šťávu z brambor lze využíti v oblasti krásy. Pokožku udrží svěží, zdravou a vyživenou

Brambory jsou známá zelenina, kterou velmi často konzumujeme. Možná by vás ani ve snu nenapadlo, že může mít tak výborné účinky na pokožku. Většinou brambory vaříme, smažíme, pečeme, grilujeme a chutnají pokaždé skvěle. Mimo to, že nás zasytí, zaženou hlad i chutě, mají velký význam v oblasti krásy.

Již po staletí se šťáva z nich používá v přírodních receptech, které nepatří na talíř, ale v péči o pokožku. Udržují pokožku svěží, zdravou, vyživenou. Brambory obsahují celou řadu vitamínů a minerálů, které pleti prospívají. Jediné, co potřebujete, je struhadlo, brambor a kapesník nebo kousek látky. Z nastrouhané brambory vymačkáte přes kapesník šťávu. Jak tato šťáva pomáhá?

Pigmentové skvrny

Šťáva z brambor má zesvětlující účinky. V kombinaci s citronovou šťávou tyto účinky ještě zesílíte. Smíchejte šťávu z brambor a citronovou šťávu 1:1 a tuto směs nanášejte na tmavá místa na pokožce. Nechte 15 minut působit a opláchněte. Denní použití způsobí zesvětlení pigmentových skvrn.

Tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima nebo otoky dokážete rovněž zvládnout pomocí brambory. Stačí bramboru nakrájet na tenké plátky a položit na zavřené oči. Dopřejte si 15 minut relaxace. Brambora oční okolí zklidní, dodá výživu pokožce a zesvětlí tmavé kruhy.

Druhá možnost pro citlivé oči: když vás bolí, pálí, štípou oči od dlouhého sezení u počítače nebo z jakýchkoliv jiných důvodů, smíchejte šťávu z brambor se šťávou ze salátové okurky, namočte do této směsi odličovací tampony a přiložte na 20 minut na oči. Šťáva se samozřejmě nesmí dostat přímo do očí, takže tampony trochu vyždímejte. Očím by tato relaxace měla přinést úlevu.

Maska na obličej

Pokud máte mastnou pleť a trápí vás ucpané póry, připravte si tuto pleťovou masu. Smíchejte šťávu z brambory a lžičku jedlé sody, až vznikne pasta. Tu si naneste na umytý obličej a nechte uschnout. Pak pomocí žínky tuto masku smyjte z obličeje a dočistěte pleťovou vodou. Pleť bude čistější, jasnější a póry méně výrazné. Tato maska zbaví pleť přebytku mazu a dodá navíc i vitamíny.

Obrázky: stylecraze