Slupky z cibule nejsou jen zbytečný odpad. Prospějí rostlinám, svalům i kráse

Považujete slupky z cibule za odpad a tak je vždy vyhodíte? Je to velká chyba. Podívejte se, jaké využití mohou být. Řada lidí je překvapena z toho, jak jsou prospěšné. A to v různých oblastech našich životů. I vy příště nevyhodíte ani jeden jediný kousek, jelikož by to byla opravdu velká škoda. Přitom cibuli také nevyhazujete, jelikož víte, že obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a antioxidantů, které prospívají vašemu tělu. Tak proč vyhazujete její slupky, které jsou neméně unikátní?

Vaření polévky

Když vaříte polévku, přidejte do ní několik slupek z klasické žluté cibule. Během vaření pustí trochu barvy, což výrazně prospěje vaší polévce. Ta bude mít příjemně nahnědlou barvu, což ukazuje na kvalitu vývaru. Dále slupky z cibule výrazně prospějí také chuti vaší polévky.

Hnojení rostlin

Proč kupovat drahá a nebezpečná chemická hnojiva, když to jde i jinak. A samozřejmě jednoduše. Stačí jenom slupky z cibule. Připravte z nich silný odvar, který následně přeceďte a nechte vychladnout. Následně ho přidávejte do klasické zálivky a po pár dnech se vaše uvadající rostlina opět probere k životu.

Podpora svalů

Máte často svalové křeče nebo jiné bolesti? Eliminovat je může pomoci právě slupka z cibule. Stačí jí kousek přidávat do čaje. V něm ji nechte zhruba 10 minut vylouhovat. Potom vyndejte a čaj vypijte. Pravidelná konzumace povede k eliminaci daných bolestí.

Barvení vlasů

Jistě víte, že se s pomocí slupek dají barvit velikonoční vajíčka. Věděla jste však, že s ní můžete také barvit své vlasy? Kladem je nejenom to, že se jedná o přírodní barvu, ale také to, že zároveň vyživujete jak své vlasy, tak i pokožku hlavy. Obojí bude zdravé.

Pečení chleba

Je jedno, jaký máte recept na domácí chléb. Když však do něho přidáte zhruba jednu lžičku usušených a umletých slupek z cibule, můžete se těšit na ještě lepší výsledek. Takový chléb bude nejenom mnohem chutnější, ale zaujme vás také to, že bude o kousek zdravější. Slupky samozřejmě můžete používat i na jiné domácí pečivo.

Kožní problémy

Proč kupovat léky plné chemie, když si můžete vytvořit domácí a přírodní. Na to vám poslouží právě cibulová slupka. Tu usušte a potom nadrťte na prášek. Poté přidejte k základu na tvorbu mastí a máte hotovo. Tato mast je ideální k léčbě většiny kožních problémů.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]