Překvapení v oridinaci gynekologa: Mladý pár si myslel, že čeká 1 dítě, ale na ultrazvuku objevili raritu v porodnictví

ultrazvuk doktorka žena
Fotografie: Pexels

Mladí manželé se dlouho potýkali s problémem přirozeně počít dítě. Když se na ně obrátilo štěstí, čekalo je během rutinního vyšetření na gynekologii obrovské překvapení.

Každá žena, která někdy čekala miminko a byla na ultrazvuku, moc dobře ví, jak taková chvíle dokáže být vzrušující a stresující zároveň. Mít možnost na obrazovce vidět život rostoucí ve vás je něco úžasného. Stejně tak se však děsíte, aby vše bylo v pořádku, proto bedlivě pozorujete výraz lékaře při pohledu na displej. Jenny a její partner Chris ustrnuli, když viděli zděšený pohled doktorky.

Dlouho se snažili o miminko

Mladý pár se několik měsíců snažil počít miminko. Když však Jenny konečně otěhotněla, zažili s Chrisem největší šok v jejich životě. Při rutinní kontrole jim ultrazvuk ukázal něco neuvěřitelného. Jenny totiž nenosila jen jedno dítě. Jak sama řekla: „Nejdříve jsem se lekla, že dítěti asi nebije srdíčko, ale pak nám doktorka řekla, že je vše v pořádku. Srdce bije, všechny 3 bijí. Byli jsme naprosto v šoku.”

Je přirozené, že Jenny a její partner Chris byli překvapeni, ale to nebyl konec. Jen o týden později se manželé znovu setkali se stejně podivným pohledem jako při prvním ultrazvukovém vyšetření na kontrole u své gynekoložky. „Ten pohled byl stejný. Říkali jsme si, co se asi děje tentokrát. Doktorka nám řekla, že to nakonec vypadá na 4 děti,” vzpomíná Chris.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jenny Marr (@themarrthemerrier)

Takové početí je velmi vzácné

Pár přešel z očekávání 1 potomka za pouhých 7 dní na 4 děti. Jak řekl Chris: „Vtipkoval jsem, že už na vyšetření nepřijdeme, protože příště to bude 5 dětí. I když změna ze 3 na 4 se dala snáze spolknout. Hned poté jsme slyšeli, že jsou všechny děti zdravé.”

Před 7 lety se tato paterčata zapsala do historie. Jen počkejte, až uvidíte, jak jedinečné dívky vypadají dnes

Dr. Lauren Murray a její kolegové odhadli, že identická čtyřčata se vyskytují jednou za 11 milionů nebo 15 milionů porodu. Tito manželé byli extrémně vzácným případem. „Je to neuvěřitelné. Toto se už nikdy v mé kariéře nestane. Říkala jsem si, že si snad půjdu koupit losy, protože mám co dočinění s mimořádným štěstím. Byl to zázrak,” uvedla lékařka.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jenny Marr (@themarrthemerrier)

Všechny děti vzájemně spolupracovaly

Navzdory riziku, že jedno z dětí může odebírat živiny ostatním, vyžadovat operaci a způsobovat problémy, se ukázalo, že tyto 4 byly dokonale připraveny se o všechno podělit. Vyšetření neprokázalo, že by některé z nich bylo výrazně menší než ostatní. Děti však přišly na svět dříve, už ve 28. týdnu těhotenství. I když se Jenny snažila vydržet až do 33. týdne, děti musely přijít na svět císařským řezem. Do 3 minut byly venku. Všichni 4 chlapci byli zdraví.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]