Smrtelně jedovatý had se ukryl k synovi do komody s oblečením. Matka ihned volala odborníka

Fotografie: Depositphotos

Maminku z Austrálie čekal obrovský šok, když otevřela jeden šuplík u komody malého syna. Ukrýval se tu totiž velký had. Později zjistili, že patří k nejjedovatějším.

Snake Hunter měl opět plné ruce práce. Muž, který v Austrálii odchytává hady, se na svém TikToku podělil o další zajímavý úlovek. Tentokrát jej přivolala na smrt vyděšená matka, která objevila hada v synově prádelníku. Sám je na ledasco zvyklý, ale tento případ je podle něj mimořádně výjimečný a rozhodně se nestává každý den. Rodina podle něj měla velké štěstí, že se nikomu nic nestalo.

V šuplíku se rozvaloval jedovatý had

Maminka tříletého chlapce byla na smrt vyděšená. Vydala se do jeho pokoje ke komodě se šuplíky, v níž měl syn uložené oblečení. Když však otevřela jeden ze šuplíků, uviděla, jak se v něm rozvaluje černý had. Šuplík rychle zase zavřela a utíkala přivolat pomoc. Do akce se tak pustil pan Pelley, který se profesionálně věnuje odchytu hadů a se svými fanoušky se podělil o další zajímavou zkušenost.

Na videu je vidět, jak otevírá šuplíky dětské komody a v jednom z nich leží stočený velký tmavý had. Muž jej identifikoval jako 1,5 metru dlouhou pakobru páskovanou. Had naštěstí z komody nestačil nikam utéct, a tak jej mohl bezpečně odchytit, aniž by se někomu něco stalo. Ukázalo se totiž, že se jedná o velmi jedovatého hada. A to hned druhého nejjedovatějšího, jaký v Austrálii žije.

Manželé při rekonstrukci našli starý kufr. Odhalili tak 70 let staré tajemství svého domu

Nejjedovatějším hadem Austrálie je taipan

„Není to něco, co vidíte každý den,“ cituje Pelleyho web PolsatNews. Není obvyklé, aby se takový had dostal přímo do domu, a tak bylo otázkou, jak je něco takového možné. Nakonec se jako nejpravděpodobnější zdá teorie, že ho sem přinesla sama žena. Had se nejspíš schoval do vypraného prádla, které sušila venku na slunci. Pak jej tedy nejspíš i s prádlem nevědomky přinesla domů.

@snakehunteraus 2nd most venomous snake in top underwear drawer #foryoupage #fyp #reptile #snake #viral #drawer ♬ original sound – SpongeBob background music

Bylo tak obrovské štěstí, že had se necítil v ohrožení a na nikoho nezaútočil. V Austrálii žije hned několik druhů jedovatých hadů. Tím nejjedovatějším je taipan, a to dokonce celosvětově. Žije však pouze v pouštních oblastech Austrálie, běžně tak není jednoduché se s ním potkat. Na SvětěKreativity se můžete podívat také na příběh nebojácného kocoura. Ten ubránil dvě děti před hadem, ale zaplatil za to životem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]