Rodina na dvorku chová 14 medvědů a tráví s nimi veškerý svůj čas. Jde o rodinnou tradici

Fotografie: iStock

Tato rodina má poněkud zajímavý a netradiční koníček. Stará se totiž o 14 medvědů a je vidět, že je tato práce skutečně naplňuje.

Johnny Weld a jeho matka Monica jsou majiteli Bearadise Ranch na Floridě. Veškerý volný čas tráví tím, že pečuje o svých 14 medvědů. Monica, která loni přišla o manžela, se chce o zvířata starat, dokud to bude fyzicky zvládat. Je to sice opravdu netradiční koníček, ale na druhou stranu také velmi zajímavý. Zvládali byste to?

Medvědi žijí na dvorku

Tato rodina si své první medvědy pořídila už v roce 1946, a to díky iniciativě Johnnyho pradědečka, který chtěl zasvětit svůj život těmto krásným zvířatům. Medvědi se zde chovají úplně od mláďat, a dokonce se objevili i ve filmech Walta Disneyho a v několika televizních pořadech. Medvědi žijí na dvorku jejich pozemku a nikdy ho neopouštějí.

Fotografie: Pexels

Také pro ně nepředstavují žádnou hrozbu, ale nemají rádi cizí lidi, což se dá pochopit. Ale k lidem, kteří je vychovali, jsou opravdu přítulní, vlastně to jsou takoví domácí mazlíčci. Rodina se snažila vytvořit podmínky, jež se co nejvíce přibližují jejich přirozenému prostředí. Oni se tak cítí opravdu pohodlně a vlastně jako doma.

Nikdy nezaútočili

Medvědi mají dokonce vlastní jezírko, bazény, stromy i trávníky. Každý den za nimi rodina na několik hodin chodí, mazlí je, hladí je a povídají si s nimi. Potřebují totiž neustálý kontakt. Monica sice má nějaké škrábance, které jí udělali medvědi, ale stále trvá na tom, že by jí nikdy neublížili. A kdyby se náhodou něco takového stalo, bude na to rodina připravená.

Zdroj: Gesellschaft