Rychlé a efektivní řešení nepříjemného nachlazení. Tento postup se používá dlouhá léta

Fotografie: Freepik

Nemoci z nachlazení mohou být velmi nepříjemné. Je však možné je vyléčit přírodními metodami. Zkuste tento trik, kdy vám na chřipku, kašel a nachlazení pomůže cibule. Tento lék odstraňuje hleny v našich dýchacích cestách a ulevuje nám od úporného kašle a bolestí.

Jaké jsou výhody cibule?

Cibule je zelenina plná vitamínů a živin. Je nejen velmi chutná, ale také zdravá. Studie ukazují, že jde o úžasný lék na posílení imunitního systému. Cibule obsahuje sloučeniny síry, které jí umožňují ředit hlen, který ucpává dýchací cesty. Má také silné protizánětlivé účinky, které pomáhají tlumit bolesti a léčit zanícená místa.

Fotografie: Freepik

Kromě dalších neocenitelných výhod je cibule také bohatá na antioxidanty, které bojují proti přítomnosti volných radikálů odpovědných za vznik nemocí a předčasné stárnutí buněk. Využívá se i pro kontrolu hladiny cukru v krvi. Cibuli však nemusíte jen konzumovat, snadno ji využijete i lokálně, například jako účinný zábal.

Jak udělat cibulový obklad?

K úlevě od příznaků souvisejících s chřipkou jako je kašel nebo ucpání dýchacích cest může být velmi dobrý obklad z cibule. K tomu budete potřebovat cibuli a kokosový olej. Všechno smíchejte v mixéru, dokud nezískáte hladkou a homogenní pastu. Poté dejte tuto směs do gázy nebo čistého hadříku a přiložte si ho na hruď. Nechejte působit několik hodin. Použitý hadřík by neměl být příliš tenký, protože cibule může způsobit popáleniny. Můžete si jej také nasadit na krk, abyste zmírnili bolest v krku.

Fotografie: Freepik

Jak bojovat proti chřipce?

V boji proti tomuto virovému onemocnění, které je časté v zimě, je důležité přijmout hygienická opatření k jeho prevenci. Pravidelné mytí rukou je jedním z nich. Dobrým způsobem, jak se této nemoci vyhnout, je také větrání místností a vyhýbání se kontaktu s nakaženými. Pokud onemocníte, je vždy klíčové vyhledat lékaře a řídit se jeho doporučeními. Následně si přírodní léčbou můžete pomoci k rychlejšímu zotavení.

Využijte i sílu potravin

Mezi skvělé potraviny při chřipce rozhodně lze zařadit česnek. Ten zlepšuje imunitní systém a snižuje zánětlivost. Dále lze doporučit také potraviny bohaté na vitamín C jako je citron, rajče nebo jahody. Kyselina askorbová totiž také posiluje přirozenou obranyschopnost, která je základním kamenem při eliminaci této infekční choroby. Je také důležité dobře hydratovat, aby se podpořilo vyplavování toxinů z těla. Dopřejte si čaje, vodu, polévku či ředěné ovocné šťávy.

Fotografie: Freepik

Klid na lůžku

V každém případě je nutné zachovat klid na lůžku, odpočívat a nikam nechodit. Jde o infekční onemocnění, které můžete snadno přenést na jiné lidi. Vydržte doma alespoň týden nebo do odeznění příznaků. Pokud byste nemoc přecházeli, hrozí závažné komplikace, které rozhodně není radno podceňovat.

Zdroj: Healthline