Pokud chcete chránit svoje ledviny, nedělejte tyto věci!

Ledviny jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. Denně přefiltrují velké množství krve a díky tomu naše tělo správně funguje. Většina z nás má ledviny spojené s vylučováním odpadních látek formou moči, ale tento párový orgán plní v našem těle ještě celou řadu dalších důležitých funkcí.

Jsou důležité pro udržení stability fungování našeho těla, brání hromadění odpadu v těle, udržují stabilní hladinu elektrolytů, podporují pevnost kostí, produkují červené krvinky, regulují krevní tlak, produkují hormon, který ovlivňuje krvetvorbu a mají velký podíl na tvorbě účinné formy vitamínu D, jež je důležitý, kromě jiného, pro správně fungující metabolismus kostí.

Nízký příjem vody

Pokud v těle není dostatek vody, krev špatně proudí a to má za následek, kromě jiného, špatnou schopnost ledvin odplavovat z našeho těla škodlivé látky, které se v těle hromadí a způsobují celou řadu zdravotních obtíží.

Příliš mnoho kofeinu

Příliš mnoho kofeinu může vést k hypertenzi, která způsobuje poškození ledvin. Kofein je také spojován s vyšším výskytem ledvinových kamenů a vylučování vápníku močí. 1 – 2 šálky kávy denně nemohou našim ledvinám škodit.

Větší množství soli

Ledviny metabolizují 95% sodíku užívaného v potravě, ale nadměrný příjem sodíku ledviny zatěžuje a způsobuje to, že zadržují vodu v těle, díky čemuž se zvýší krevní tlak.

Velké množství alkoholu

Příliš mnoho alkoholu může být pro naše ledviny nesmírně špatné, může způsobit jejich selhání.

Nedostatek spánku

Když usneme, naše tělo se regeneruje. Pokud nám chybí dostatek spánku, regenerační proces se zastavuje a může dojít k poškození některých orgánů, mezi něž patří i ledviny. Kromě toho nedostatek spánku způsobuje i vysoký krevní tlak či vznik aterosklerózy.

Dlouhý a kvalitní spánek podpoří naše celkové zdraví a správné fungování všech našich orgánů a orgánových soustav.

Obrázek: zyropathy.com