Titulní strana oblíbeného časopisu s princeznou Kate v hlavní roli zaskočila veřejnost

Fotografie: BBC News اردو - YouTube / Creative Commons / Attribution 3.0

Vydání britského časopisu Tartle způsobilo rozruch, když na své titulní straně uveřejnilo nový portrét princezny Kate, který měl oslavit její „odvahu a důstojnost“.

Obraz, který se nacházel na titulní stránce, totiž u fanoušků královské rodiny vyvolal spíše rozpaky, a někteří dokonce tvrdili, že princezna na něm není ani poznat. Někteří z nich veřejně vyjádřili své rozčarování. „Pokud má toto být portrét Catherine, neměl by ji aspoň trochu připomínat?“ ptal se jeden z kritiků.

Umělecké dílo se nesetkalo s pochopení

Portrét, který byl zveřejněn nejen v magazínu, ale i na sociálních sítích, vytvořila britsko-zambijská umělkyně Hannah Uzorová. Inspirací pro ni bylo video, v němž princezna Kate informovala o svém boji s rakovinou. Uzorová chtěla svým dílem uctít odvahu a důstojnost princezny během těchto náročných chvil.

Obraz zachycuje princeznu v bílých večerních šatech od britské návrhářky Jenny Packhamové na banketu během státní návštěvy Jižní Afriky v roce 2022, informuje deník Mirror. I přesto, že reakce fanoušků na nový portrét však byly spíše negativní, umělkyně Hannah Uzorová svůj výtvor hájí.

Situace je horší, než se čekalo. Veřejnost zaskočila čerstvá novinka o zdravotním stavu princezny Kate

Velká vlna kritiky a negativních komentářů

Na sociální síti se pod portrétem objevil například komentář: „Děláte si legraci? Tohle vůbec nevypadá jako princezna z Walesu.“ Další uživatel vyjádřil své zděšení: „Tohle je opravdu příšerný portrét princezny! Kdo mohl dovolit, aby byl umístěn na titulní stránce časopisu!“. Umělkyně ale prohlásila, že její portréty odrážejí vrstvy osobnosti svých subjektů a vše, co o nich zjistí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tatler (@tatlermagazine)

Inspiraci pro svoji malbu čerpala z březnového videozáznamu, v němž princezna hovoří o své nemoci s velkou odvahou a otevřeností. Umělkyně, která sama je obdivovatelkou princezny Kate, vyzdvihla její důstojnost a grácii. Nedávno jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali o vyjádření prince Williama o zdravotním stavu Kate.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*