Krále Karla III. převezli do nemocnice nedlouho po dojemném projevu na veřejnosti

Fotografie: Depositphotos

Král Karel III. se stále léčí s rakovinou, ale před pár týdny se vrátil ke svým královským povinnostem. Teď však na radu lékařů musel některé omezit.

Poslední dny byly pro královskou rodinu poměrně náročné. Dne 6. června se totiž konala vzpomínková akce k 80. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii. Souběžně se pak konají také oslavy králových narozeniny Trooping the Colour, kdy se mu představuje královské vojsko. Lékaři mu jeho aktivity museli omezit.

Chtěl se setkat s válečnými veterány

Ve Velké Británii minulý týden skončily oslavy 80. výročí dne D, kdy se spojenecká vojska vylodila v Normandii. Na akci promluvila řada válečných veteránů a oslavy byly doprovázeny také bohatým kulturním programem. Za hrdinu dne D však deník TheSun tentokrát označil samotného krále Karla III., který se oslav výročí zúčastnil ani ne den poté, co musel navštívit nemocnici kvůli léčbě rakoviny.

Ani to ho však neodradilo od plánu setkat se s válečnými veterány a na oslavách pronesl osmiminutovou řeč. „Je naší povinností zajistit, abychom my a budoucí generace nezapomněli na jejich službu a jejich oběť,“ cituje TN úryvek z jeho dojemného projevu. Přesto na radu lékařů nakonec zkrátil svůj program o 45 minut.

Experti prozradili, jak bude probíhat návrat princezny Kate na veřejnost

Ve Francii ho už musel zastoupit princ William

I při své zahraniční cestě do Francie musel dbát pokynů lékařů. Oslavy na francouzské straně se konaly u památníku britské Normandie ve Ver-sur-Mer, kde se připojil i francouzský prezident Emmanuel Macron. I tady pronesl král krátkou řeč. Oslav, které pokračovaly na francouzské pláži Omaha, už se však nezúčastnil a zastupoval ho princ William.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Royal Family (@theroyalfamily)

O tom, že tak nemocná princezna Kate musela zůstat doma sama, už jsme na SvětěKreativity psali. I ona podstupuje preventivní léčbu rakoviny, ale na rozdíl od krále Karla III. se prozatím na veřejnosti neobjevovala. Jak však mnozí doufali, v sobotu 15. 6. se alespoň krátce ukázala při tradiční vojenské přehlídce u Buckinghamského paláce, čímž potěšila snad celý národ.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*