Neničte si zbytečně vlasy. Zvolte správnou péči, díky které budou krásně silné a zdravé

Fotografie: Getty Images

Se stresem, znečištěním, špatnou stravou, častým barvením a agresivními produkty jsou vlasy často silně poškozené a váš sen o hustých a lesklých vlasech je zničen. Všechny tyto faktory poškozují naše vlasy a činí je matnými a křehkými, což způsobuje, že si je stříháme znovu a znovu, často i na krátko.

Chcete-li ukončit toto mučení a užít si krásné, dlouhé a silné vlasy, podívejte se na následující tipy, které byste si měli osvojit do každodenního života.

Fotografie: Freepik

Nemyjte je tak často

To samozřejmě neznamená, že budete mít vlasy neustále špinavé a nebudete je mýt celý týden, ale snažte se je umývat například jen jednou za týden, nikoli každé dva až tři dny, jak jste možná zvyklí teď.

Každodenní mytí zbavují vlasy hydratace a ochranné lipidové vrstvy. Ujistěte se, že aplikujete šampon pouze na kořeny, pěna tekoucí po celé délce je více než dost na jejich umytí. A nezapomeňte si vybrat šampon, který bude vyhovovat typu vašich vlasů.

Možná už jste slyšeli o metodě zvané „no poo“, jejímž základem je mytí vlasů bez šamponu. Hodně lidí si myslí, že jde o to, že si lidé nemyjí vlasy vůbec. Tak to ale vůbec není. Vaše vlasy samozřejmě potřebují údržbu a očistu.

Jedinci, kteří zastávají tuto metodu, ovšem nepoužívají při mytí klasické šampony. Místo nich volí jen čistou vodu nebo přírodní složky, jako je jablečný ocet, jedlá soda apod.

Používejte kondicionér

Kondicionér je velmi důležitý pro hydrataci a výživu vlasů. Aplikovat byste ho měli po každém mytí. Pokud máte velmi suché vlasy, doporučuje se produkt aplikovat před šamponováním a nechat působit asi dvacet minut před obvyklým umytím vlasů.

Na trhu najdete obrovské množství produktů a každý z nich je vhodný pro jiné vlasy. Poraďte se proto se svým kadeřníkem, který vám doporučí druh, který bude nejvíce vyhovovat vašim vlasům a pokožce.

Nezapomeňte na pravidelné česání

Kartáčování je také velice důležité, a to nejen jeho pravidelnost, ale také použitý produkt. Ideální je kartáč z kančích štětin, který napomáhá k aktivaci krevního oběhu v pokožce hlavy a distribuci kožního mazu, který produkuje po celých vlasech, které tvoří štít proti nečistotám a toxinům z prostředí.

Pokud jsou vlasy zamotané, pracuje zdola nahoru, rozmotávejte body a poté se postupně propracujte až ke kořenům. Především se vyhněte agresivnímu česání, které vlasy láme.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]