Jedna z nejvlivnějších zpěvaček zemřela v pouhých 36 letech. Celý svět truchlí

Fotografie: Juha Suoranta / Public domain

Světlo světa opustila nadějná zpěvačka, která získala desítky ocenění a byla považována za jednu z nejvlivnějších žen světa. Zemřela bohužel náhle.  

Dne 11. prosince 2023 zemřela oblíbená jihoafrická zpěvačka Bulelwa Mkutakanaová alias Zahara, která si získala celosvětovou slávu díky svým afropopovým písním. Přestože vyrůstala v chudé venkovské rodině a začínala jako samouk, získala mnoho ocenění a byla považována za jednu z nejvlivnějších žen světa. O smutné události informovaly zahraniční agentury a podle rodiny i jejích nejbližších opustila světlo světa náhle.

Svou kariéru si vybudovala od nuly

Jihoafrické zpěvačce bylo teprve 36 let, když náhle zemřela v nemocnici, do které byla podle webu Echo24 převezena již během letošního listopadu. Rodina ovšem nikdy neuvedla důvod její hospitalizace a požádala veřejnost, aby ji nechali na nějakou dobu o samotě a v blízkosti svých nejbližších. Bohužel, v pondělí 11. prosince 2023 zahraniční agentury informovaly o její náhlé smrti, kterou pravděpodobně způsobily problémy s játry. Světlo světa tak bohužel opustila jedna z nejuznávanějších žen světa a nadějná zpěvačka s platinovými deskami.

Zpěvačka byla známá především tím, že si vybudovala svou kariéru od naprosté nuly. Narodila se totiž do velmi chudé, venkovské rodiny, se kterou vyrůstala ve vesnici Phumlani ve Východním Kapsku v Jihoafrické Republice. Matka jí však odmalička pouštěla různé písničky, díky kterým v sobě ještě jako malá holčička našla lásku ke zpěvu. Začala zkoušet své dovednosti postupně se rozvíjet – již v 6 letech se tak například stala hlavní zpěvačkou sboru ve škole. Jakmile dostudovala, začala svou pěveckou kariéru hraním na ulici.

Smrt slavného herce právě zaskočila filmový svět. Oblíbená píseň z jeho seriálu má nyní smutný podtón

Za svou hudbu získala řadu ocenění 

Zahara nikdy neabsolvovala žádné formální hudební vzdělání a vše se naučila sama, včetně hraní na kytaru. Postupem času si začala získávat čím dál více fanoušků a její debutové album Loliwe se stalo dvojnásobně oceněnou platinovou deskou. Tehdy bylo nadějné zpěvačce teprve 23 let, přičemž dle webu CNN začala mít také větší sklony k pití alkoholu. Ty bohužel s její narůstající slávou začaly být čím dál častější.

Za svůj život si zpěvačka získala 17 jihoafrických hudebních cen a během roku 2020 byla dokonce zařazena mezi 100 nejvlivnějších žen světa. Po svém debutovém albu vydala další 4 projekty, přičemž jeden z nich si získal třikrát platinu a další byl oceněn jednou. Zahara tak za sebou zanechala bohatý hudební odkaz a její písně budou navždy připomínat neuvěřitelný talent této jedinečné osoby. Na webu SvětKreativity.cz jsme také psali o další pěvecké legendě, která zemřela ve věku 43 let a byla přezdívána královnou devadesátek.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]