Pěstování salátu, které neznají ani zkušení zahrádkáři. Těšit se můžete na extrémně velké hlávky

Fotografie: Depositphotos

Pěstovaným potravinám se nic nevyrovná. Jejich chuť je dokonalá a kupované ovoce a zelenina nikdy nedosáhnou jejich kvality. Zkuste si vypěstovat zelený salát pomocí jednoduchého triku.

Nic nevyváží chuť domácích potravin a na zahradě pěstovaných plodin. I když zajdete do obchodu, který preferuje čerstvost a prvotřídní kvalitu, chuť kupovaných potravin nikdy nevyváží chuť těch podomácku vypěstovaných. Na zahrádkách je hodně populární pěstování vlastního hlávkového salátu. Jenže i to má svá pravidla, abyste získali skutečně chutný a krásně zelený salát, kterému se žádný jiný nevyrovná.

Na druhu salátu nezáleží

Pokud se rozhodnete pro pěstování vlastního salátu nebo špenátu na terase, zahradě či na balkóně, můžete si vybrat jakýkoli druh – hlávkový, ledový, čekanku nebo rukolu. Záleží, který je váš oblíbený a který nejčastěji v kuchyni používáte. Možností je spousta. Můžete buď semena vysít přímo na záhon, nebo ze semen vypěstovat sazenice a ty pak vysadit. Nebo je ještě jeden postup.

Použijte plastové lahve

Pěstovat domácí salát můžete i v plastových lahvích. Je dobré použít větší, rozhodně vám nebudou stačit dvoulitrovky z limonády. Podélně je rozřízněte na jedné straně, ale víčko nechte zavřené. Položte je otvorem nahoru a nasypte do nich zeminu. Poté posypte půdu semínky salátu a umístěte na zahradu, do skleníku, na balkón nebo na terasu. To už záleží na vás.

Fotografie: Pexels

Salát musíte pravidelně zalévat

Jakmile salát vysejete a uložíte na příslušné místo, je třeba ho pravidelně zalévat. Ovšem dejte si pozor, aby zemina nebyla příliš mokrá. Salát by vám mohl začít hnít a ze sklizně byste neměli nic. Pamatujte na jednoduché pravidlo, půda by měla být vlhká, nikdy ne suchá, nikdy ne přemokřená. Dbejte také na to, aby se mohl ke kořenům dostat vzduch.

Vydržte zhruba 2 měsíce

Pokud vše půjde tak, jak má, a vy budete dodržovat veškerá pravidla pro pěstování domácího salátu, můžete se za 2 měsíce těšit z plodů své práce. Pokud salát budete sbírat pravidelně, rostliny omladí a čerstvý salát budete mít na stole zanedlouho. Jedná se o nejjednodušší způsob pěstování domácího salátu.

Na postup se můžete podívat na níže uvedeném videu:

Zdroj: Novi

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*