Vynikající a jednoduchý zeleninový salát vám dodá energii na celé odpoledne

Salát je odlehčenou variantou k obědu nebo večeři. Pokud zvolíte ty správné suroviny, můžete si připravit jednoduchý, a přesto vydatný pokrm.

Zeleninové saláty jsou poslední dobou velmi oblíbené. Můžete si je sbalit jako vydatnou svačinu na cesty nebo jako oběd do práce. Jsou jednoduché na přípravu, nepotřebují ohřívat a pokaždé si můžete připravit trochu jinou verzi. Salát můžete doplnit oblíbeným druhem masa, sýrem nebo vejci a rázem máte vydatný pokrm, který vám zajistí dostatek bílkovin a energie na celý den. Zeleninový salát s kuřecím masem budete mít hotový za pár minut a pochutnáte si na něm vy i vaše rodina.

Pro přípravu vynikajícího salátu budete potřebovat

  • 2 ks vejce
  • 1 ks vařené kuřecí prso
  • 1 ks salátové okurky
  • 1 ks papriky
  • 2 lžíce zakysané smetany
  • 1 lžička hořčice
  • Sůl, pepř, kurkuma a další oblíbené koření
Fotografie: Pexels

Kurkuma – indický životabudič

Známá také jako indický šafrán. Koření mírně nahořklé chuti, které je velmi prospěšné pro naše zdraví v mnoha ohledech. Přidáním do pokrmů dokáže detoxikovat organismus a ovlivňuje celkovou vitalitu těla. Kurkuma je prospěšná při poškození jater, udržuje normální činnost kardiovaskulárního systému a posiluje imunitu. Je vhodná k ochucení masa, polévek, omáček nebo i zeleninových salátů.

Fotografie: Pexels

Postup přípravy zeleninového salátu s kuřecím masem

Vejce rozklepněte do misky a prošlehejte metličkou. Na pánvi připravte omeletu. Připravte si větší a vyšší mísu, ve které se vám salát bude pohodlně připravovat. Uvařené kuřecí maso natrhejte na malé kousky a vložte do mísy. Omeletu nakrájejte na kousky nebo natrhejte pomocí vidličky a přidejte ke kuřecímu masu.

Fotografie: Pixabay

Salátovou okurku zbavte slupky a nakrájejte na tenké nudličky. Papriku dobře omyjte, zbavte semínek a nakrájejte na malé kostičky. Zeleninu přidejte do mísy a důkladně vše promíchejte. Osolte, opepřete a přidejte trochu kurkumy. Znovu promíchejte. Nakonec přidejte zakysanou smetanu smíchanou se lžičkou hořčice a naposledy promíchejte, aby se spojily všechny chutě. Dobrou chuť!

Fotografie: Freepik

Tento zeleninový salát můžete použít na více způsobů. Vejce můžete uvařit, kuřecí maso ugrilovat nebo podusit. Můžete použít zeleninu, kterou máte rádi, nebo máte momentálně k dispozici v lednici. Salát nabízí nekonečné množství variací, doplní vám energii a vitamíny a nasytí na celé odpoledne, aniž byste se cítili těžko.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]