Beru 1 plechovku fazolí a udělám rychlou superlevnou baštu, která zasytí. Něco tak úžasného jste letos ještě nejedli

fazolový salát

Chutné pokrmy nemusí být drahé ani náročné. Mnohdy stačí jen se nebát a zkusit zkombinovat ingredience, které by vás jen tak nenapadli. V následujícím receptu například fazole a sledě.

Horké počasí přímo vybízí k tomu, aby si člověk nedával k obědu knedlíky, ale nahradil je například salátem. Neobvyklý, ale přesto velmi chutný a sytý salát si můžeme doma vyrobit z plechovky fazolí. Protein, který je ve fazolím obsažen, je podobný proteinu masovému. Tento pokrm nás tedy nejen překvapí, ale i zasytí.

Ingredience potřebné na fazolový salát:

  • 150 gramů fazolí v konzervě
  • nakládaná okurka
  • filet ze sledě
  • 4 vařená vejce
  • majonéza
  • 1 menší cibule
  • kopr, sůl

fazolový salát příprava

Příprava studeného salátu z fazolí a sledě

Nejprve si vezmeme do ruky filet ze sledě, který pečlivě očistíme a nakrájíme na malé kostičky. Ty umístíme do misky a následně k nim přidáme také kostičky z vařených vajec. Vše důkladně promícháme a přidáme ke směsi také fazole z konzervy. Na malé kostičky si nakrájíme také kyselou okurku a přidáme jí do misky.

Salát v misce

Takto rychlý salát jste ještě nejedli: Pouhé 4 ingredience, výborný k hlavním jídlům nebo jako snadná večeře

fazolový salát

Pro barevnost použijeme červenou cibuli

Cibuli nejprve zbavíme slupky, poté ji nakrájíme na tenké proužky. Ty ještě promneme v ruce tak, aby nám vznikly cibulové proužky. Nyní cibuli umístíme do misky s připravenými surovinami a vše opět důkladně zamícháme. Salát ochutíme solí a najemno nakrájeným koprem. Aby zde byla i nějaká hmota, která ingredience spojí dohromady, dle chuti přidáme do salátu také majonézu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]