Máte doma 2 mrkve, zbytek sýra a trochu majonézy? Pak si uložte tento fantastický recept na královsky dobrý salát

Tento mrkvový salát je nejen velmi jednoduchý, ale také opravdu zdravý a sytý. Takže pokud zrovna nevíte, co si uvařit, tak vyzkoušejte tento salát.

Dnes si připravíte velmi dobrý salát z mrkve. Jak všichni dobře víte, mrkev je velmi zdravá a v tom případě bude zdravý i tento salát. Tato zelenina totiž obsahuje vitamíny B, C, E a také betakaroten. Takže pokud máte doma 2 obyčejné mrkve a také, pokud máte trošku času, můžete si ho začít připravovat. Je to opravdu velmi jednoduché.

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto salátu není potřeba moc ingrediencí. Jak už bylo řečeno, nejdůležitější jsou dvě mrkve. Poté dodáte ještě pár zbývajících surovin, zamícháte a salát je na světě. Potřebovat tedy budete:

  • 2 mrkve
  • 150 g sýra
  • 5 vajec
  • majonéza
  • dle chuti sůl
  • 4 stroužky česneku
  • dle chuti petržel

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle. Sýr si také nastrouhejte a vejce si uvařte natvrdo. Poté je také nastrouhejte. Vše smíchejte dohromady a přidejte česnek. To, jak bude salát pikantní, záleží na tom, kolik stroužků česneku do něj dáte. Podle chuti osolte a ještě dochuťte majonézou. Čím více majonézy dáte, tím šťavnatější salát vám vznikne. Majonézu si samozřejmě můžete připravit i doma, záleží na vaší preferenci.

Fotografie: Pexels

Pro větší čerstvost přidejte do salátu petržel. Bude tak chutnější a ještě k tomu bude lépe vonět. Salát nemusíte dělat moc dlouho před jídlem, protože díky majonéze bude šťavnatý vlastně hned. A pokud k tomuto salátu chcete nějaké dobré jídlo, tak si upečte například kuře. S ním je to totiž naprosto luxusní. Ale samozřejmě, pokud salát chcete jíst jen tak, tak můžete. Jako svačinka je ideální. Přejeme vám dobrou chuť!

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*