Salát „Námočnické pohoštění“ z krabích tyčinek a mrkve: Skvělý salát jako z bistra, který se hodí ke každému jídlu

Tento jednoduchý mrkvový salát vám nezabere ani moc dlouho na přípravu, a do toho ho zvládne připravit vlastně úplně každý. Tak ho vyzkoušejte.

Pokud přemýšlíte nad tím, jaký salát připravíte k dnešnímu obědu, rozhodně byste měli vyzkoušet tento recept. Je totiž opravdu originální, když se do něho přidávají dokonce i krabí tyčinky. A pokud si vejce uvaříte předem, zabere vám jeho příprava ještě kratší chvíli. No, tak na nic nečekejte a dejte se do přípravy. Zvládnete to i vy.

Co budete potřebovat

K přípravě tohoto salátu budete potřebovat pouze pár ingrediencí, které máte určitě doma. Ono vlastně ty nejlepší pokrmy se dělají z těch nejjednodušších ingrediencí, a tento salát patří rozhodně k nim. Takže, co budete potřebovat?

  • 2 mrkve
  • 3 stroužky česneku
  • 250 g krabích tyčinek
  • 4 vejce
  • dle chuti sůl a pepř
  • dle potřeby majonézu

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si mrkev nastrouhejte na jemném struhadle a poté k ní přidejte ještě prolisované stroužky česneku. Vejce si oloupejte a krabí tyčinky oddělejte z obalu. Poté jak vejce tak tyčinky nastrouhejte opět na jemném struhadle a nebo nakrájejte na malé kousíčky. Přidejte k mrkvi, osolte, opepřete, dochuťte majonézou a pořádně promíchejte. No a poté už můžete podávat.

Pokud máte ještě dalších 5 minut času, můžete si samozřejmě připravit i domácí majonézu, protože na její přípravě není vůbec nic složitého. Jasně, kupovaná majonéza je také moc dobrá, ale na domácí zkrátka vůbec nic nemá. Tento skvělý salát se hodí k jakémukoliv masu, ale můžete ho samozřejmě jíst i jen tak, jako normální salát. Opravdu ho vyzkoušejte, přejeme vám dobrou chuť!