Nová metoda zlodějů aut má strašidelnou úspěšnost. Neznalost lidí je podle policie kamenem úrazu

Fotografie: Depositphotos

Zloději se vyvíjí, stejně jako na ně reaguje technologie. Je to však začarovaný kruh, protože lupiči zase reagují na technické novinky. A také je používají ve svůj prospěch a vaši škodu.

Je proto důležité držet v tomto ohledu informační krok, abyste mohli chránit svůj majetek nebo členy rodiny. V posledních letech se objevily různě kvalitní zkazky o mnoha nových tricích, kterými se zloději zkouší dostat do cizích vozidel. Jak to tak vypadá, opravdu nikdy nespí. Přišli totiž na novou metodu, takže se internetem opět rozběhlo několik varování. Jak už to bývá, jde o velmi jednoduchý postup. Používají ho na zaparkovaná vozidla, ve kterých tuší cennosti.

Jednoduchý trik na pozornost

Samozřejmě jim jde také o celé auto, princip je však totožný. Mezi kolo a vůz totiž zaklíní malou PET lahev. Je velmi snadné ji přehlédnout, zvláště pokud je na druhé straně, tedy na kole u spolujezdce. Samozřejmě záleží na způsobu zaparkování vozu, na což ovšem lupiči berou zřetel. Pointa je dle webu Newly v tom, aby řidič normálně nastartoval a zkusil se rozjet. To se mu sice podaří, ihned ale zaslechne podivné hrčení. Takže se půjde podívat po příčině.

Postupuje-li ovšem řidič zcela rutinně, nastane pro zloděje ideální situace. Řidič totiž vystoupí z vozu, aniž by vypnul motor. Pak stačí několik vteřin zkoumání lahve a vozidlo uvítá nového řidiče. Triků tohoto typu je vícero, SvětKreativity.cz už je popisoval. Princip je však vždycky totožný, tedy donutit řidiče po rozjetí opustit nastartované vozidlo. Přestože technologie ve vozidlech jde stále kupředu, lidé jsou stále stejní. A tudíž se necháme vždycky nějak nachytat.

Pokles krádeží v čase

Dle statistik policie na webu Auto bylo v roce 2020 v ČR odcizeno na 2 526 aut. Jak to ale vypadá, trend krádeží vozidel dlouhodobě setrvale klesá. Nejčastěji jde o naši Škodu. „Nikdy si nemyslete, že o vaše auto nebude mít nikdo zájem,“ podotýká k tématu Karel H. z Kopřivnice, jenž z vlastní zkušenosti ví, jaké to je, když vám někdo ukradne auto. Zajímavou variantou výše uvedeného postupu byla falešná bankovka za stěračem. Tento případ se objevil i v Anglii, zanechal však spíše otázky bez odpovědí.

Podezřelý předmět na rohožce je nejnovější zákeřná metoda zlodějů. Policie popisuje bezpečný postup

Nebylo totiž přesně jasné, o co pachatelům šlo. K většímu počtu krádeží vozů to nevedlo. Bankovky byly celkem jasně poznatelné. Objevila se však hypotéza, že se takto mají dostat přirozeně do oběhu. Během jejich výskytu však nikdo z tamních obchodníků výskyt falešných peněz neoznámil. Nejlepším receptem je tedy všeobecná obezřetnost. Jak už bylo zmíněno, bez ohledu na chytré auto nebo telefony jste vy stejně zranitelní.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*