Tuto část banánu už po přečtení nikdy nevyhodíte

Slupka od banánu

Banán patří mezi nejvíce vyhledávaný druh ovoce. Má pozitivní vliv na lidské tělo. Spousta lidí ovšem netuší, že může být prospěšný i díky slupce.

Dužina banánu má spoustu pozitiv pro lidské tělo. Mezi ty nejzásadnější patří vysoký obsah vitamínu B6 a B12. Dále se v něm nacházejí důležité minerály jako jsou hořčík a draslík. Banán může fungovat i jako zdroj sacharidů neboli cukrů, kdy nejvyšší koncentraci cukru má ve chvíli, až jeho slupka zčerná. Z pomocí pár jednoduchých triků se naučíte využívat banánovou slupku na místo toho, aby putovala rovnou do odpadkového koše.

Banánová slupka pomáhá s bradavicemi

Pokud vás trápí bradavice a zároveň rádi jíte banány, tak máte vyhráno. Banánová slupka je totiž výborným bojovníkem proti bradavicím. Po tom, co banán dojíte, jednoduše slupku přiložte na postižené místo. Nechte tam slupku takto přiloženou přes noc. Nejen, že vás díky tomuto triku zbaví bradavic, ale zároveň bude eliminovat výskyt těch dalších.

Díky slupce od banánu budete mít bělejší zuby

Dalším trikem, díky kterému využijete banán kompletně i včetně jeho slupky, je bělení zubů. V tomto případě vám bude stačit, když každé ráno a večer si po dobu jedné minuty budete třít slupku o zuby. Dělejte to takto po dobu jednoho týdne a jistě se dočkáte výsledků, ze kterých budete mít radost.

Banánová slupka redukuje vrásky

Tento trik ocení především ženy, ale i někteří muži. Banánový obal lze využít i v boji s tolik nepopulárními vráskami. Slupka od banánu pomáhá držet pokožku hydratovanou. Pomocí lžíce vyškrábejte vnitřek banánové slupky. Poté jej smíchejte s vaječným žloutkem. Tuto směs naneste na obličej a nechte ji 5 minut působit. Po několika těchto procedurách se jistě dostaví výsledky.

Banán

Zatočte s bolestí pomocí banánu

Banánovou slupku lze využít také při bolesti. V tomto případě je postup velice jednoduchý. Slupku od banánu stačí pouze přiložit na bolestivé místo a držet ji tam po dobu přibližně 30 minut. Po této době by již bolest měla naplno odeznít a bolest by vás již neměla nadále trápit.

Banánová slupka hydratuje a potlačuje svědění

Pokud vás trápí lupénka nebo vás například kousl komár, bude i v tomto případě vaším ideálním pomocníkem právě banán. Jeho slupka opět stačí jen přiložit na oblast postiženou lupénkou a během krátké doby uvidíte, jak se vám lupénka zlepšuje. U bodnutí komárem postačí vzít slupku a lehce s ní masírovat postižené místo. Svědění po chvíli odezní a bodnutí komárem vás nebude nadále trápit.

Svěží banánový drink na závěr

Posledním tipem je recept na osvěžující banánové smoothie. V mixéru rozmixujte banán, kokosové mléko, skořici a led. Rozmixovanou směs nalijte do sklenice a můžete si vychutnat tento osvěžující drink. Z banánu je možné udělat i čaj. U přípravy čaje postačí odstranit konce slupek a zbytky přibližně 10 minut povařit v hrnci. Pak už je potřeba jen prolít uvařené slupky přes cedník a můžete pít.

Smoothie

Nezapomeňte ani na tyto tipy

Stejně jako u každé potraviny, tak i u banánů je třeba správného skladování. Ideální pro ně bude místo, které je suché a chladné. Banány chraňte před teplem a přímým sluncem. Abyste dosáhli nejlepších výsledků při využívání těchto triků, používejte čerstvé banánové slupky.