Tento 30sekundový test vám ukáže, zda máte nebo nemáte problémy s krevním oběhem. Udělejte si ho raději teď hned

Krevní oběh je velmi důležitý systém, díky kterému může vaše tělo fungovat tak jak má. Tento test vám pomůže odhalit, zda je s ním vše v pořádku.

Krevní oběh je velmi důležitý systém, který udržuje srdce v neustálém provozu a přenáší kyslík a další důležité živiny do všech koutů těla. Je proto důležité, aby jeho funkce nebyla nijak narušena, neboť v opačném případě se můžete potýkat se závažnými problémy, jako je například zvýšení rizika vzniku srdečního infarktu či mozkové mrtvice. Abyste tedy zjistili, zda funguje tak, jak má, vyzkoušejte tento 30sekundový test, který odhalí i sebemenší problém s krevním oběhem.

30sekundový domácí test

Srdce je hnacím motorem těla, a proto je důležité, abyste ho udržovali zdravé – i sebemenší problém s jeho funkcí může snadno ovlivnit celé tělo a chod organismu. Chcete-li zjistit, zda máte problém s krevním oběhem, stačí provést tento 30sekundový domácí test, který odhalí, zda srdeční sval funguje správně a vaše cévy nejsou zaneseny nebezpečným plakem. I když nebudou vaše výsledky nejlepší, nemusíte panikařit. Stačí co nejdříve navštívit odborníka, který vám pomůže problém vyřešit.

  • Krok 1: Do dostatečně velké mísy nalijte ledovou vodu tak, abyste do ní mohli ponořit obě ruce (pro dosažení lepších výsledků by bylo lepší vložit do vody několik kostek ledu).
  • Krok 2: Nyní vložte do vody ruce a nechte je tam položené přesně 30 sekund. Tímto způsobem zjistíte, jak krev reaguje na kontakt s chladem, což také vypovídá o stavu vašeho srdce a krevního oběhu.

Ve skutečnosti existují celkem dva možné výsledky

Pokud jsou vaše prsty po vytažení červené, máme pro vás dobrou zprávu. Znamená to totiž, že nemáte žádné problémy s chladem, protože váš krevní oběh dokázal končetiny dobře okysličit. Lze tedy říci, že vaše srdce a cévy jsou ve výborném stavu a nemusíte mít strach, že by se vám mohlo něco přihodit.

Pokud jsou ovšem vaše prsty naopak bledé nebo modré, můžete mít problém. Jedná se totiž o nejjasnější známku toho, že váš krevní oběh nefunguje zrovna nejlépe. Se vší pravděpodobností se jedná o důsledek toho, že červené krvinky mají velmi nízkou hladinu kyslíku, nebo proto, že se červené krvinky nasycené kyslíkem nemohou bezproblémově dostat do končetin.

Fotografie: Pixabay

V takovém případě můžete zkusit ruce chvíli zahřívat nebo masírovat, aby se vrátily do normálu – rozhodně je však nedávejte pod horkou vodu, aby se zahřáli, protože by to mohlo problém akorát zhoršit. Pokud se ani po neustálém tření a masírování nic neděje, raději zavolejte záchranku, a to zejména v případě, pokud pociťujete dušnost, horečku, bolest hlavy, bolest na hrudi, pocení, necitlivost paží, nohou, rukou, prstů na rukou a na nohou, závratě a mdloby. Pokud se vám ruce podaří rozmasírovat, tak či tak navštivte svého lékaře a problém s ním konzultujte.

Potraviny, které zlepšují zdraví srdce

Své srdce a krevní oběh můžete podpořit správným stravováním. Zejména byste měli přidat do svého jídelníčku česnek, který snižuje krevní tlak a zmírňuje zúžení cév, hořkou čokoládu, která tlak normalizuje a pomáhá léčit zánět, skořici, která bojuje proti srdečním chorobám a ateroskleróze, a avokádo, které snižuje hladinu špatného cholesterolu a čistí tepny.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*