Přírodní způsoby, jak ošetřit popáleniny a urychlit jejich hojení

Vynikající domácí lék na popáleniny kůže způsobené sluncem nebo kontaktem s vřelou vodou nebo olejem je slupka z banánů, protože zmírňuje bolest a zabraňuje tvorbě puchýřů a je vynikající pro popáleniny 2. stupně. Dalšími dobrými možnostmi jsou například aleo vera a listy salátu. Před použitím domácího ošetření je nejdůležitější odstranit oděv, který je v oblasti, pokud tedy není přilepen k ráně, a spálenou kůži nechejte asi 20 minut pod studenou vodou.

V ideálním případě by domácí prostředky měly být používány pouze tehdy, nemá-li pokožka otevřené rány, protože pokud jsou v ní otevřené rány, existuje větší riziko infekce a léčba by měla vždy být prováděna odborníkem. Tento typ domácího ošetření popálenin je vhodný pro popáleniny 1. a 2. stupně, pokud nemají lokální ránu se ztrátou kůže.

Banánová slupka

Banánová slupka obsahuje látku zvanou leucocyanidin, která se hojně používá při léčbě ran a popálenin, a proto ji lze použít jako domácí prostředek k urychlení hojení a prevenci puchýřů.

Umístěte vnitřek banánové slupky na popáleninu a poté přikryjte sterilní gázou. V případě potřeby vyměňte slupku po 2 hodinách. Postup opakujte několikrát denně.

Aloe vera gel

Aleo vera je vynikající přírodní lék na popáleniny, protože tato rostlina má uvnitř listů gel, který zvlhčuje a zklidňuje pokožku, pomáhá při hojení a zmírnění bolesti při popálení.

Potřebovat budete list z aloe vera, který podélně rozříznete. Poté seškrábnete gel, který je uvnitř listu, a položíte jej na sterilní náplast nebo gázu a přiložíte na pokožku. Tento obklad by se měl vyměňovat nejméně dvakrát denně.

Hlávkový salát

Dalším dobrým domácím prostředkem proti popáleninám je hlávkový salát, zejména v případě spálení sluncem, protože se jedná o zeleninu s vlastnostmi, které pomáhají omlazovat pokožku a zmírňují příznaky popálení v důsledku slunečního záření.

Potřebovat budete cca 3 listy salátu a olivový olej. Listy hlávkového salátu pokrčte a potřete olivovým olejem, směs vložte do sterilní gázy a naneste na spálenou plochu. Obklad by se měl vyměňovat dvakrát denně.

Tyto domácí prostředky jsou určeny k léčbě drobných a lehkých popálenin, protože ty nejzávažnější popáleniny vyžadují lékařskou péči.

Obrázky: pixabay