Toto zázračné hnojivo z kuchyňských zbytku dodá orchidejím potřebné živiny. Většina lidí o tom neví

Fotografie: Freepik

Orchideje jsou fascinující a rozmanitou skupinou rostlin, která zahrnuje více než 25 000 druhů. Jejich pěstování může být ale náročné.

Existuje mnoho užitečných tipů pro podporu bohatého a zdravého kvetení našich květin, zejména pokud jsou tyto rady zaměřeny na přírodní metody využívající běžné domácí ingredience. Jedna z nich, kterou běžně vyhazujeme, může prospět nejen našim orchidejím, ale také růžím.

Obvykle ji vyhazujeme, je ale dobré ji využít

Tato zázračná surovina není nic jiného než banánová slupka. Už je známo, že voda, ve které banánová slupka odstála, je prospěšná pro orchideje, ale použití slupek i u dalších květin, jako jsou růže, může podstatně urychlit jejich růst a kvetení. Banánová slupka může být užitečným doplňkem při péči o orchideje, a to díky svému vysokému obsahu draslíku a dalších živin, informuje web Novi.

Banány obsahují hojné množství draslíku, který zvyšuje odolnost růží proti nemocem a zlepšuje zdraví jejich listů, zároveň pomáhá předcházet hnědnutí listů a vysychání stonků. Draslík je důležitý pro celkové zdraví rostlin, podporuje silný růst kořenů, zlepšuje kvetení a pomáhá rostlinám lépe čelit stresu a chorobám. Jeho nedostatek může mít podle webu LedMeGrow pro rostlinu neblahé následky. Dále slupky obsahují vápník, železo, měď a mangan, které přispívají k bohatšímu a pestřejšímu květu.

Díky tomuto revolučnímu triku vypěstuje bohatou úrodu rajčat i naprostý začátečník

Jak správně banánovou slupku využít

Nejjednodušší způsob, jak přidat banánovou slupku do půdy, je položit ji přímo na zem v blízkosti kořenů rostliny. Důležité je slupku předem nakrájet, aby se urychlil její rozklad a umožnil tak rychlejší uvolňování draslíku do půdy. Banánové slupky ale můžete také kompostovat a kompost použít jako hnojivo. Tento proces je však dlouhodobější a vyžaduje dostatečný kompostovací prostor.

Orchidej
Fotografie: Pexels

Můžete také namočit banánové slupky ve vodě a nechat je několik dní louhovat. Vzniklý výluh poté použijte pro zalévání orchidejí, což je snadný způsob, jak přidat živiny bez nutnosti přidávat pevné látky do substrátu. Při používání jakékoli formy banánových slupek je důležité zajistit, aby nebyly pokryty pesticidy nebo jinými chemikáliemi, které by mohly rostliny poškodit. Kromě banánové slupky je možné použít na správné hnojení také kávovou sedlinu, o tom, jak to správně udělat, jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*