Díky tomuto revolučnímu triku vypěstuje bohatou úrodu rajčat i naprostý začátečník

Fotografie: Depositphotos

Není nad šťavnaté čerstvé rajče, které si utrhnete ze své vlastní rostliny. Vypěstovat chutná rajčata je přitom velmi jednoduché. Tuto metodu zvládne opravdu každý.

Podívejte se na jednoduchou metodu, jak si vypěstovat vlastní rajčata, jež budou chutnat přesně tak, jak vám vyhovuje. Jak uvádí deník Webniusy, tato metoda je rovněž vhodná pro ty, kteří nemají vlastní zahrádku. Jednoduše si taková rajčata vypěstujete i na omezeném prostoru, třeba na balkoně. A stačit vám k tomu budou jen tři věci.

Vypěstujte to, které vám nejvíce chutná

Vypěstovat si vlastní rajčata z plodů je ta nejjednodušší metoda. Koupili jste si na trhu nebo v obchodě rajče, které vám opravdu mimořádně chutná? Pak není nic jednoduššího než si ho rozmnožit a sklízet chutné plody ve velkém a zadarmo. Budete potřebovat jen nádobu vhodné velikosti a kvalitní substrát. Zvolit si můžete větší květináč nebo kyblík o obsahu alespoň 10 litrů.

Nádobu naplňte zeminou a zralé rajče nakrájejte na plátky silné přibližně 1 cm. Kolečka rajčete nyní rovnoměrně rozložte na povrch zeminy v nádobě a zasypte je asi jedním centimetrem hlíny. Poté zalijte nebo dostatečně zavlažte vodou z postřikovače. A teď už stačí jen zeminu udržovat vlhkou a čekat. Za 1–2 týdny se objeví malé rostlinky. Z těch si vyberte ty nejsilnější a přesaďte je do větší nádoby.

Rekordní sklizeň letošní úrody okurek je na dosah ruky: Výběr odrůdy, včasné zasazení, střídání stanovišť

Tato metoda je vhodná i na omezený prostor

Jak uvádí web iReceptář, zbylé sazenice nechte ještě růst, poté je proberte, protrhejte a nechte si pouze několik největších rostlinek. Záleží na vás, kolik rostlin rajčat budete chtít vypěstovat. Pamatujte však na to, že velké odrůdy rajčat potřebují dostatek prostoru a do nádoby o velikosti 20 l by tak měly přijít maximálně dvě rostliny. Menší keříčkové odrůdy můžete vysazovat hustěji.

Tato metoda je skvělá v tom, že si můžete vypěstovat přesně to rajče, u kterého jste si ověřili, že je opravdu chutné. Navíc se do pěstování rajčat v nádobách můžete pustit, i pokud máte omezený prostor. Nádoba s rajčaty vám na balkoně mnoho místa nezabere, přitom budete mít po ruce čerstvá rajčátka po celou sezónu. Na SvětěKreativity se rovněž podívejte, jak se o rajčata v nádobách starat, aby vás bohatá úroda rajčat neminula.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*