Osvědčená rada od květináře po které rostou pokojové rostliny jako nikdy předtím

Pokojové rostliny dokážou interiér dozajista rozzářit. Zeleň zkrátka dělá divy. Každý preferuje jiné druhy rostlin. Oblíbené jsou například pokojové palmy, fíkusy, kaktusy, nebo i bonsaje. Pěstovat se dá v domácích podmínkách kde co. Důležité je však nezapomínat na pravidelnou péči, do které řadíme přiměřenou zálivku a případně i hnojení květiny. Přinášíme vám praktické tipy, s kterými vaše rostliny budou skvěle prospívat.

Jak podpořit růst i květ pokojových rostlin?

Vaše rostliny budou bujně růst, pokud jim dopřejete nadstandardní péči. Odborníci z řad zahradníků doporučují tyto metody:

  • Dodejte rostlinám cukr: téměř všechny pokojové rostliny milují cukr. Pokud tedy budete chtít svou květinu vzpružit, nasypte do květináče na půdu kolem stonku asi lžičku obyčejného cukru. Lze i zalévat cukernatým roztokem, který připravíte z půl lžičky cukru a půl šálku vody. Tuto kúru ocení zejména fíkusy. Dodejte jim cukr jednou měsíčně a budou dokonalé.

  • Vyzkoušejte ricinový olej: ten podpoří růst nových výhonků. Směs k zalévání zhotovíte z lžičky ricinového oleje a litru odstáté vody.

  • Skvělé účinky hnojiva z popela: pokud často grilujete, nevyhazujte dřevěný popel. Bude se hodit na hnojení pokojových rostlin. Roztok vyrobte z jedné lžíce dřevěného popela a jednoho litru horké vody. Dobře promíchejte a nechte stát pár dní. Poté hnojivem zalévejte květinu jednou za deset dní. Doplníte jí tak řadu důležitých minerálů.

  • Připravte si výluh z citrusů, nebo granátových jablek: nechte louhovat asi jeden den kůru z citrusových plodů, nebo granátových jablek ve vodě a roztokem rostliny následně pravidelně zalévejte.

Další skvělé vychytávky na podpoření růstu pokojových květin

Imunitu pokojové rostliny podpoříte tím, že ji zalejete roztokem s Aspirinem. Rozpustíte jednu tabletu v litru vody a léčivá směs je připravena! Vraťme se na chvíli k přírodním produktům. Perfektně rostlinám prospěje i šťáva z aloe vera, kterou naředíte odstátou vodou. Poměr je takovýto: jedna lžička šťávy z aloe vera na půl litru vody.

Fotografie: Freepik