V létě si naše vlasy zaslouží zvláštní péči aneb sedm tipů, pro jejich krásu

Během léta procházejí vlasy těžkým obdobím. Zabrat jim dává nejen samotné sluníčko, ale i chlorovaná voda v bazénech, mořská voda, časté namáčení a případně i fén, pokud spěcháte a vlasy tímto způsobem vysoušíte. Proto by právě v létě měla být péče o vlasy zvýšená. Přinášíme tipy, jak o své kadeře pečovat v létě.

Noste pokrývku hlavy

Když to bude trochu jen možné, noste kloboučky, kšiltovky, šátky. Ukryjte vlsy před slunečním zářením. Možná i zjistíte, že vám klobouky velmi sluší.

Nechte vlasy přirozeně usýchat

V létě je nejlepší, když necháte vlasy přirozeně usýchat. Zkuste co nejméně používat fén, kulmu, žehličku a vlasy zbytečně zatěžovat. Totéž platí o množství vlasových přípravků, které mohou na slunci nebo s mořskou či chlorovanou vodou reagovat.

Dodejte jim hydrataci

Noste v kabelce sprej na vlasy, který dodá vašim vlasům hydrataci. Ten si můžete vyrobit i vlastní. Stačí smíchat vodu s arganovým či jiným olejem a tu a tam nastříkat lehce do vlasů. Večer si alespoň co tři dny vtírejte do konečků olej.

Přírodní péče

Smíchejte vodu s jablečným octem a používejte tuto směs a vlasy vám budou za to vděčné. Pokud používáte vlasové přípravky, smíchejte při prvním mytí šampon s trochou jedlé sody. Ta odstraní vlasové kosmetické přípravky, na které je mnohdy samotný šampon krátký. Při druhém mytí již použijte jen šampon.

Do této kategorie: přírodní péče, patří ještě jedna rada. Jednou týdně dopřejte vašim vlasům výživnou vlasovou masku. Tu si můžete vyrobit doma nebo použít kupovanou. Případně můžete střídat s olejovými zábaly: kokosový olej, avokádový, arganový, konopný, olej na vlasy s brazilským keratinem a další.

Použijte opalovací krém

Existují vlasové přípravky s ochranným UV faktorem. Pokud ho nebudete mít zrovna po ruce, nezdráhejte se použít opalovací přípravek, který si jemně vmasírujete v menším množství do vlasové pokožky. Nezřídka se stává, že se spálí i kůže na hlavě. O to rozhodně nikdo nestojí.

Hřeben s širokými zuby

V létě jsou vlasy nejvíce náchylné na lámaní a třepení, tudíž je lépe trápit je co nejméně. Vyměňte klasický vlasový kartáč za hřeben s širokým zuby, ten vlasy tahá mnohem méně.

Obrázky: pixabay