Rychlý osobnostní test: Vyberte si jednu z nabízených rostlin a zjistěte o sobě věci, o kterých nemáte ani zdání

Fotografie: Freepik

Jednoduchý test osobnosti. Stačí si pouze vybrat rostlinu, která je vám sympatická a na základě toho se poté dozvíte své vlastnosti a základní charakterové rysy.

Ačkoliv je každý z nás zcela jiný a dal by se nazvat chodícím originálem, jsou vlastnosti, které má řada lidí společné. Ať až se tedy jedná o pohodovost nebo pohotovost, o humor či naopak vážnost, tyto vlastnosti nás jaksi spojují. Pokud však sami sebe neumíte klasifikovat, zkuste si tento jednoduchý test. Budete totiž vybírat rostlinu (týká se tedy více žen, ani mužům však nebude zakázán). Výběr by měl být spíše pocitový a podle něj se dozvíte, jaké vlastnosti dřímou právě ve vás.

Výběr rostliny

Na internetu je již celá řada nejrůznějších osobnostních i jiných testů a každý je tak založen, na něčem jiném. V tomto testu bude vaším úkolem pouhé vybrání jedné z nabízených rostlin. Ti, kdo se v rostlinách vyznají tak nesmí hledět na jejich hodnotu ani na to, která je nebo není vzácná. Vybírejte pouze pocitově a tu rostlinku, která se vám jednoduše líbí.

Fotografie: Freepik

Ať už byste si ji tak koupili sami někde v krámku, kdybyste na ni narazili, nebo by se vám líbila jako dárek od někoho, to již necháme na vás. Po výběru sjeďte níže na článek k přesnému obrázku vaší rostliny. Tam již naleznete popis, který by vás na základě výběru měl vystihovat. Zda tomu tak je nebo není nám poté můžete napsat do komentáře.

1. Rostlina

Osoba, která zvolila právě tuto rostlinu, je člověkem, který má téměř neuvěřitelný šarm a osobní okouzlení, které nenechá chladné naprosto nikoho. Když kolem lidí procházíte, otáčejí se za vámi a okamžitě se tak stáváte předmětem zájmu. Ať už v tom dobrém od lidí, kteří vás obdivují nebo po vás touží, tak také u lidí, kteří vám závidí a často jste tak předmětem jejich drbů a pomluv.

Fotografie: Freepik

Pro vás to však nemusí nic znamenat. Sebevědomí vám totiž nechybí, zároveň však nemáte problém s arogancí. Přesně také víte, co chcete a svůj cíl pevně následujete. Lidé, kteří jsou vám blízcí mají jasné místo po vašem boku, ti, kteří jsou cizí si však vaši důvěru musí skutečně zasloužit a není lehké se k ní propracovat.

2. Rostlina

Výběr druhé rostliny o vás vypovídá to, že jste velmi romanticky založenou osobou, která je přátelská a ve společnosti oblíbená. Máte v sobě něco, co ostatním navozuje pocit pohody, a tak se s vámi cítí dobře. Také máte něžné city a jste velmi empatickým člověkem, který vždy umí podat pomocnou ruku tam, kde je to potřeba.

Fotografie: Freepik

Pod touto něžnou a romantickou schránkou se však skrývá také silný a odvážný jedinec, který vždy přesně ví, co chce a toho se nevzdává. Jako přítel jste naprosto úžasní, pokud jste však v roli protivníka, umíte vytasit i ty nejsilnější zbraně, a to z vás dělá respekt vzbuzujícího soupeře, se kterým je lepší nepouštět se do křížku.

3. Rostlina

Pokud jste zvolili 3 rostlinu vězte, že jste naprosto milující osobou, která se dokonale hodí na roli přítele, partnera nebo rodiče. Jste věrní své lásce, a to i přes všechny překážky, které si pro vás život připravil. Také však lásku rozdáváte kolem a pro mnohé jste tak velmi oblíbení. Někdo by o vás mohl dokonce tvrdit, že jste něžnou růžičkou, na kterou je radost pohledět.

Fotografie: Freepik

Nenechte se však vyvést z omylu, i každá růže má totiž své trny. Ty vaše jsou ochranářského typu, a to zejména u osob, které jsou vám blízké. Pro rodinu a přátele tak nemáte problém čelit komukoliv a čemukoliv a vždy hledíte především na dobro pro tyto lidi.  Rodina a přátelství je totiž u vás na prvním místě a nic tyto věci nesmí ohrozit.

4. Rostlina

Ten, kdo si zvolil rostlinu s číslem 4 je osobou, která je téměř ztělesněním humoru a dobré nálady. Tu se tak snažíte šířit kolem sebe za každých okolností. Ten, kdo ji přijme, má u vás své speciální místo a naopak ten, kdo zůstává chladný vám nedělá žádné potíže a jednoduše se tím netrápíte. Proč taky ano?

Fotografie: Freepik

Kromě této své pohodové vlastnosti jste také velmi aktivním a podnikavým člověkem, který rád jedná hned, jakmile jej něco napadne. Impulz vám tedy nechybí, a proto jste úžasní ve vůdčích rolích, kterých se umíte chopit s nevídanou hravostí a elegancí zároveň. Občas však možná jednáte až příliš akčně, a to některé lidi dokáže malinko odradit.

5. Rostlina

Pátá rostlinka je určená a přiřazená právě k těm lidem, kteří se mají rádi. Váš výběr tedy prozrazuje že sebevědomí a zdravá sebeláska vám nechybí a také že o sebe neustále pečujete a snažíte se zdokonalovat. Ať už v kariérním či osobním životě, ve studiu či ve svém vzhledu. Víte totiž, že se sebou samým budete žít celý život, a proto jej chcete strávit s někým, koho budete mít rádi.

Fotografie: Freepik

Tato vaše vlastnost zdokonalování se vám hodí také v práci a rovněž také přitahuje jiné lidi. Pro některé jste inspirací, nebo chtějí růst společně s vámi, jiní se na vašem úspěchu chtějí pouze přiživit. Vy však máte silnou intuici a 6. smysl, které vám poradí, komu důvěřovat a komu naopak ne. Díky tomu si ve svém životě umíte držet pouze ty pravé přátelé a lidi, kteří vás podporují.

6. Rostlina

Poslední rostlinka ve výběru jasně poukazuje na to, že nepředvídatelnost by mohlo být vaším druhým jménem. Máte v sobě tolik rozporných vlastností, že můžete připomínat oheň a led zároveň. Jste tak pro některé pořádným oříškem a získat si vaši pozornost a vaše srdce je úkolem, který zvládnou pouze lidé, kteří jsou na stejné vlně jako vy.

Fotografie: Freepik

Obyčejné věci jsou pro vás všední a vy máte rádi extravaganci. Rádi tak experimentujete a neustále zkoušíte nové věci a dáváte se na nové směry. Jste takový mišmaš mezi lidmi, a to z vás dělá naprosto výjimečné osoby. Nejste však arogantní a vaše dobré srdce vás neustále vede k činům, které jsou obecně prospěšné nejen pro vás.

Zdroj: VeryWellMind

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]