Mít krásné pelargónie je snadné, pomůže zálivka s droždím

Pelargónie jsou nádhernými květinami. Kdo se o ně stará, tomu se odmění dokonalým květem. My se podíváme na postup, který byste neměli vynechat, pokud o ně chcete pečovat opravdu správně a co nejlépe. Unikátní na tomto postupu je, že je velmi jednoduchý. Jde o specifickou zálivku, díky které budou vaše pelargónie krásnější, než tomu bylo kdy předtím.

Stačí jenom tři věci

Aby byly i vaše pelargónie dokonalé, budete potřebovat tři věci. O jaké se jedná? Jsou zcela běžné a jistě je máte doma. Základem je toto:

  • 2,7 litru vody
  • 100 g čerstvého droždí
  • ½ sklenice cukru

Máte vše potřebné? Pokud ano, už se můžete těšit na to, jak budou vaše květiny dokonale vypadat. Nic více totiž potřeba není.

Jak na přípravu?

Stejně jako jsou jednoduché samotné ingredience, tak není nic složitého ani jejich použití. Základem je vlažná voda, ve které se rozmíchá jak cukr, tak samozřejmě i droždí. Následně nastává ona nejdůležitější část, kterou je kvašení. Nádobu přikryjte utěrkou a dejte ji na teplé místo. Občas ji promíchejte a zde ji nechte kvasit po dobu 1 – 2 dny.

Upozorňujeme, že nádobu byste v žádném případě neměli zavírat. To proto, že by se v ní zvýšil tlak a hrozí dokonce i její vybuchnutí. Vždy by měla být otevřena, jenom zakrytá utěrkou, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

Už jenom zalévat

Když máte svůj roztok hotový, jste připraveni k použití. Nejprve je ale třeba ho naředit. A to tak, abyste dostali celkem 10 litrů zálivky. Až tu následně můžete na své pelargónie použít. A jak zalévat? Je to celkem jednoduché. Vždy použijte asi 1 klasickou sklenici roztoku, kterou zalévejte rostlinu v rozmezí jednou za dva týdny.

Mezi tím zalévejte klasicky čistou vodou. Uvidíte, jak je síla kvasnic úžasná a že zajistí, že letos budou vaše pelargónie naprosto dokonalé. A to s minimálním úsilím, které stálo jenom pár korun.