Zlodějské gangy používají prosté symboly k vytipování kořisti. Kreslí je nenápadně na auta

Fotografie: Nenad Stojkovic / Creative Commons / Attribution 2.0

Auto parkuje před domem a několikrát si všimla zvláštních symbolů na okýnkách. Nejprve podezřívala děti, pak se však ukázala pravda.

Když jednoho dne ráno přišla ke svému zaparkovanému autu, všimla si, že na zamlžené okénko někdo vepsal vedle sebe dva symboly „X“. Zprvu tomu nevěnovala pozornost a myslela si, že děti jen čmáraly prstem po autě. Když se však značky objevily na jejím autě podruhé, zpozorněla. Uvědomila si, že tam vždy vzniknou uprostřed noci, když její děti dávno spí.

Někdo si nejspíš vytipoval její dům

Kdo a proč tedy chodí dělat v noci značky na okýnka jejího auta? Laura Morganová z britského Wallasey se začala pídit po této neobvyklé zvláštnosti. Fotografii značek sdílela i na sociálních sítích. A tady ji mnoho lidí upozornilo na to, že by se mohlo jednat o komunikaci mezi gangem zlodějů. Někdo si její auto vyhlédl záměrně.

Tipaři v noci chodí, obhlížejí domy a auta spících obyvatel a pomocí značek pak další členy skupiny upozorní na vhodný cíl. „X“ by mělo znamenat, že auto, případně dům, před kterým stojí, je velice vhodným objektem pro krádež. Naopak zakroužkované X značí, že tady není nic cenného, co by za to stálo. Bylo však vypozorováno více typů symbolů, jež zločinecké gangy mezi sebou používají.

Gangy používají různé symboly a značení

Tak například trojúhelník označuje dům, v němž žije osamocená žena. Může se tak jednat o komunikaci skupin, které obchodují s lidmi. Jakékoliv podivné symboly, jež se objevují na autě, by lidé neměli brát na lehkou váhu a chovat se velmi obezřetně. Je možné, že jsou v hledáčku zločinců, kteří se chystají vykrást jejich nemovitost.

zloděj aut
Fotografie: Freepik

Na webové stránce, která sdílí rady a informace o ochraně domů po celém Spojeném království, se objevilo varování, aby lidé svá auta pravidelně kontrolovali. „Strávili jsme mnoho hodin mluvením s rozrušenými oběťmi, navštěvováním míst činu a řešením zlodějů. Skutečně jsme viděli a zažili, jak tyto symboly používají zločinci. Tím nechceme říct, že je to běžná praxe mezi bandami zlodějů, protože většina zlodějů pracuje sama,“ vysvětlují v příspěvku na svých stránkách.

Vše z auta ihned odstraňte

Dle jejich zjištění se jedná spíše o ojedinělé případy, proto není důvod k velké panice. Jednoznačně však potvrdili, že v některých zločineckých skupinách jsou tyto symboly běžně používány pro označování zranitelných osob i cenného majetku. Jakékoliv symboly je tak dobré z auta okamžitě odstranit a po nějakou dobu věnovat pozornost tomu, zda se kolem vašeho majetku nepohybují podezřelé osoby.

Fotografie: Pexels

V nedávné době byla také zaznamenána podobná komunikace mezi obchodníky s lidmi ve Spojených státech. Ti označovali auta osamocených a zranitelných žen tak, že na kliku u dveří umístili plastový stahovací pásek. Ostatním tak signalizovali, že žena bývá v autě sama a často cestuje v noci, například z nočních směn. Je tak pro únosce snadnou kořistí. I tady platí, že podezřelé připnuté věci je třeba z auta okamžitě odstranit a být obezřetný.

Zdroj: Mirror

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*