Servírky nechtěly obsluhovat starého pána, který k nim pravidelně chodil do restaurace. Jednoho dne se stalo něco, co jedné z nich navždy změnilo život

Fotografie: Depositphotos

Náš život dokáží během vteřiny ovlivnit i naprosto neznámí lidé. Důkazem toho je příběh mladé servírky a nerudného pána.

Práce servírky je mnohdy velmi náročná. Nejen, že je člověk celý den na nohou často se také setká s tím, že jsou na něj zákazníci nepříjemní a to i bez zjevného důvodu. I přesto si ale servírka musí zachovat svůj profesionální přístup a na hosta se usmívat a být na něj milá. A to dokonce i tehdy, kdy ona sama má špatný den. Často za to není ani dostatečně finančně ohodnocena a proto je potřeba mít pro tento typ povolání vlohy a dostatek empatie. 

Fotografie: Pexels

Vlídné slovo a úsměv dokáže mnoho 

Problémem může být host, který se pravidelně vrací a přitom všichni kolem ví, že je nepříjemný. K obsluhování takového zákazníka už předem přistupujete opatrně a s očekáváním toho nejhoršího. V tomto případě je tedy velmi těžké zachovat si na tváři úsměv. V texaském motorestu byl tímto případem postarší Walter, veterán z druhé světové války. 

Fotografie: Pexels

Hned ve dveřích měl vždy předem naštvaný výraz a sedával stále ke stejnému stolu. Jakmile ho místní servírky spatřily, byly ochotné udělat cokoliv proto, aby nemusely nerudného muže obsluhovat právě ony. Melinda ale s tímto typem lidí problém nikdy neměla.

Během své dlouhé praxe se naučila si nepříjemné chování zákazníků nepouštět k tělu a tak ke každému přistupovala s úsměvem. Byla jedinou servírkou v restauraci, která byla ochotná Waltera obsluhovat. 

Její chování se jí vyplatilo 

Walter restauraci navštěvoval 7 let a to každý den. Když se několik dní za sebou neukázal, ostatní servírky si oddechly, Melinda ale naopak zpozorněla a začala tušit, že se muselo přihodit něco zlého. I přesto, že na ni byl Walter nepříjemný, na jeho každodenní přítomnost si zvykla a tato změna ji rozhodila. O několik dní později se Melinda dozvěděla, že Walter zemřel. Zpráva o jeho smrti ji upřímně zarmoutila. 

Fotografie: Pexels

Po čase se ale vrátila do svého běžného denního koloběhu a i když si na Waltera občas vzpomněla, se skutečností, že již není mezi živými, se smířila. Půl roku po jeho smrti se ale v bistru objevil muž, který se po ní sháněl. Na první pohled působil jako exekutor, Melinda se proto velmi vyděsila. Měl pro ni šokující, ale velmi příjemnou zprávu. Ve své poslední vůli Walter zanechal Melindě veškerý svůj majetek. Jednalo se celých 50 000 dolarů (1 milion korun českých).

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]