Servírka si v práci všimla chlapce, který byl pokrytý modřinami a rozhodla se jednat. Přivolaná policie následně odhalila kruté zacházení rodičů s chlapcem

Fotografie: Depositphotos

I když je tento fakt nepříjemný, mnoho dětí zažívá týrání ze strany svých rodičů. Americký chlapec měl ovšem štěstí, protože jej zachránila všímavá servírka.

Týrání dětí je opravdu velký problém. Například v České republice se podle odborníků nachází až čtyřicet tisíc ratolestí, které jsou bité, zanedbané, zneužívané či jinak mučené. V mnoha případech jim ubližují jejich vlastní rodiče. Příkladem je malý hoch ze Severní Ameriky, kterého týral jeho otec a matka tomu přihlížela.

Měl to být obyčejný pracovní den

Bylo 1. ledna tohoto roku, když si mladá servírka jménem Flavaine Carvalho, zaměstnaná v restauraci Mrs. Potato v Orlandu, všimla drobného jedenáctiletého chlapce. Ten posmutněle koukal na své jídlo, ale nepozřel z něj ani malinké sousto. Navíc si žena všimla několika ošklivých modřin a škrábanců na těle dítěte. V tu chvíli se rozhodla, že něco zkusí.

Fotografie: Unsplash

Otec dělal jakože nic

Nejprve tedy přistoupila k rodině a zeptala se, zda je s chlapcovým jídlem něco špatně. Jeho otec na otázku jen krátce odvětil, že si jej syn chce sníst v klidu doma. Servírce to ovšem přišlo zvláštní a odmítla se jen tak vzdát. Na malý papírový ubrousek napsala vzkaz, který zněl: “Potřebuješ pomoc?” A nenápadně jej podstrčila týranému chlapci.

Policisté přijeli během okamžiku

Ten na zprávu odpověděl okamžitým přikývnutím. Flavaine tedy neváhala, ihned skočila pro telefon a zavolala policii. Strážníci chlapce i rodiče důkladně vyslechli a po chvíli jim bylo jasné, že jde o typický případ týrání dětí. Mladík se jim navíc svěřil, že mu otec za trest zakazoval jíst, bil ho koštětem, a dokonce jej věšel hlavou dolů.

Fotografie: Unsplash

Rodiče dostali spravedlivý trest

Policisté chlapce i s jeho sestrou rodičům na místě odebrali. Jak otec, tak i matka byly posláni do vazby a byli obviněni z týrání dětí a jejich zanedbávání. Šéf orlandské policie poté ve prospěch Flavaine Carvalho prohlásil, že oceňuje její pomoc dítěti a že bez ní by velmi pravděpodobně později vyšetřovali chlapcovu vraždu.

Zdroj: Newsner