Žena navštívila vyhlášenou restauraci. Po ucházejícím jídle následovala panika z předložené účtenky

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Spousta lidí má ráda dobré jídlo z vyhlášených restaurací. Žena sdílela lidem účtenku s tím, kolik by za tak dobré jídlo někde také mohli zaplatit.

Mnozí lidé ať už v místech svého bydliště, tak někde na dovolené rádi vyráží do vyhlášených restaurací na dobrý oběd nebo večeři. Automaticky tak většinou počítají s tím, že cena za jídlo bude o něco vyšší, než je obvyklé. Některé restaurace však své ceny stanoví tak vysoko, až by se to někomu mohlo zdát absolutně nereálné. Jednu takovou účtenku s lidmi sdílela na internetu i tato žena.

Restaurace jsou dražší

V posledních letech se jídla v běžných restauracích znatelně zdražila. Je to jistě důsledkem mnoha aspektů, jako jsou například dražší suroviny či energie. Restaurace jednoduše musejí vyšší náklady nějak zaplatit, a tak se vše odrazí na cenách pokrmů, které jsou o něco dražší. Někde však mohou být ceny vymrštěné do nepředstavitelných částek.

Pozor dejte na dovolené

Pokud se rozhodnete vyrazit si na dovolenou do zahraničí, měli byste si dát na ceny jídel pozor. Restaurace totiž zdražily například i u nejbližších sousedů, jako je Polsko. Jedna žena se vydala po různých restauracích v polském regionu Zakopané a rozhodla se lidem o tom sdílet videa, v nichž se podělila o své zkušenosti a poznatky.

Mladý pár si chtěl užít dovolenou zdarma, tvrdě na to ale doplatili. Na trest nikdy nezapomenou

Ceny byly šílené

Mladá slečna je na sociálních sítích velmi známá tím, že cestuje právě po restauracích v Polsku. Své zážitky pak sdílí se svými sledujícími a fanoušky, aby věděli, zda jídlo v takové restauraci stojí za to. Tentokrát se vydala do vyhlášené a oceněné restaurace v Kościelisku, což je populární místo i mezi turisty z České republiky. Zážitek z jídla jistě musel být naprosto báječný, dokud ovšem číšník nepřinesl účet, kde byla cena v přepočtu více než 6 000 Kč.

@wyzszy_instytut_smaku Jeśli bedziecie w Zakopanem, to polecam odwiedzić to miejsce #zakopane #agatestuje ♬ Little Things – Adrian Berenguer

Někdy se to vyplatí

V komentářích pod videem, které žena sdílela, se samozřejmě spustila obrovská diskuze. Spousta lidí se netajila tím, že by si takovou večeři nemohla dovolit. Naopak někteří lidé byli jiného názoru. Jeden komentář byl dokonce takový, že si jedna z rodin na večeři do zmíněné restaurace zašla a ten zážitek prý za všechny ty peníze stál. Tak jako tak, pokud někdo nechce utrácet veliké peníze za jídlo, měl by si na některé restaurace dát pozor.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*