Mladý pár si chtěl užít dovolenou zdarma, tvrdě na to ale doplatili. Na trest nikdy nezapomenou

Fotografie: Gerard Larose / Creative Commons / Attribution 4.0

Pokusili se o podvod, který se jim pěkně prodražil. Mladý pár žádal cestovní kancelář o odškodnění za údajně zničenou dovolenou, ale přepočítal se. Usvědčily ho sdílené fotografie.

Lhát se nevyplácí a rozhodně ne velkým společnostem, které mají za sebou skupinu šikovných právníků, již jsou zvyklí potýkat se s různými lidmi, kteří jen touží po penězích. To si vyzkoušel i tento mladý pár, jenž se podvodem snažil vymámit z cestovní kanceláře odškodní za údajně zkaženou dovolenou. Jenže silně narazil.

Pokusili se o hloupý podvod

V roce 2015 Chelsea Devine (21 let) a její přítel Jamie Melling (22 let) vybrali kasičku a vyrazili na dovolenou do Španělska. Měli strávit úžasných 10 dní v all-inclusive resortu, kde byly hromady dobrého jídla a pití. Jenže využití stálého přísunu potravin a tekutin mělo mít nepříjemnou dohru. Pár utrpěl otravu jídlem, kvůli níž strávil několik dní na hotelu, respektive na toaletě.

Po návratu se mladí lidé rozhodli, že si něco takového nenechají líbit a zničenou dovolenou chtějí proplatit. Požádali cestovní kancelář Tui o odškodné 42 000 švédských korun, v přepočtu zhruba 86 000 korun. Cestovní kancelář však už byla terčem různých útoků, proto se rozhodla povolat své právníky, aby věc prošetřili.

Mladému páru se dovolená pěkně prodražila

První podezřelá věc byla, že se pár rozhodl podat stížnost až po 8 měsících od návratu z dovolené. Cestovní kancelář měla problém svým klientům historku uvěřit, proto případ skončil u soudu. Soudce si prohlédl fotografie z dovolené na sociálních sítích obou aktérů a bylo jasné, že týden na hotelovém pokoji rozhodně nestrávili. Sdíleli několik snímků, kde se opalují u bazénu nebo u moře ve dnech, kdy údajně měli trpět na toaletě.

Drobná chyba na úřadě mu nenávratně zničila manželství. Po prošetření zjistil, že za to rozhodně nemohl

„Nejsou schopní dokázat, že byli nemocní. Nemohu přijmout fakt, že nahráli fotografie, na nichž jsou šťastní, pokud dovolená byla takové peklo, jak oba popisují,“ vyjádřila se Sally Hartfield, soudkyně. Za pokus o podvod a získání neoprávněného odškodnění soud páru vyměřil pokutu přes 127 švédských korun, tedy cca 260 000 korun.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*