Podvodníci okrádají stovky lidí díky nové metodě, o které netuší většina Čechů

Fotografie: Wolfmann / Creative Commons / Attribution 2.0

Podvodníci přišli s novou metodou, jak získat cizí peníze. Tentokrát se zaměřili na výběr hotovosti z bankomatu. Pořádně si ho prohlédněte, než se pokusíte vybrat své peníze.

Přestože se v současné době čím dál tím méně platí v hotovosti, bankomaty k výběru peněz jsou stále velice často využívané. Na to spoléhají podvodníci, kteří pořád vymýšlejí nové a nové metody, jak si přijít na cizí peníze co možná nejjednodušším způsobem. Tentokrát policie varuje před takzvaným cash trappingem.

Co je to cash trapping

Někdy podvodníkům stačí jen kovový proužek a oboustranná páska, aby mohli zorganizovat krádež cizích peněz. Jedná se o celkem běžnou a jednoduchou formu podvodu, která má i svůj název – cash trapping neboli odchyt peněz. Tato metoda spočívá v umístění speciálního proužku pomocí lepicí pásky na otvor pro hotovost, jenž zablokuje výběr peněz. V takovém případě se nepozorný klient může mylně domnívat, že bankomat je poškozený nebo nemá dostatek peněz k vydání požadované částky, jak uvádí web ATMEye.

Hotovost je tak uvězněna uvnitř bankomatu a uživatel ji nemá jak získat. Pokud tedy majitel karty odejde s pocitem, že tento bankomat nefunguje nebo nemá dostatek peněz, zkusí to jinde a své peníze, aniž by o tom věděl, nechá připravené v bankomatu pro podvodníky. Ti později odstraní falešnou past s nalepenými penězi.

Seniorka přišla kvůli podvodu o své životní úspory, když naletěla falešným policistům

Co dělat, máte-li podezření na cash trapping

Pokud si všimnete, že se s bankomatem děje něco podezřelého, zásadní je neodcházet od zařízení. Ihned informujte banku nebo službu, která je odpovědná za provoz bankomatu. Stejně tak můžete blíže prozkoumat otvor, odkud by měla vycházet hotovost, jak radí server Webniusy. Můžete pořídit i pár fotografií jako případné důkazy.

výběr z bankomatu
Fotografie: Freepik

Prevence cash trappingu začíná obezřetností, bdělostí a informacemi. Vzdělávejte se v nových způsobech krádeží finančních prostředků, abyste věděli, na co máte být připraveni. O dalších podvodných metodách jsme se již zmiňovali na SvětěKreativity. Podvodníci se vydávali za falešné policisty a okradli seniorku.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*