74letou Marii kontaktoval na Facebooku podvodník. Neváhala a trochu si s ním pohrála

Fotografie: Jesús Cuadrado / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž předstíral lásku k ní, ale ona ho prokoukla a pohrála si s ním. Tuto důchodkyni se mu podvést nepodařilo. Zkoušet to však bude jistě i na jiné ženy.

Internet je plný nástrah a před neznámými lidmi nebo lákavými nabídkami bychom se měli mít vždy na pozoru. Obezřetnost a nedůvěra se tady vždy vyplatí a neměli bychom nikam posílat peníze, ani poskytovat informace k bankovnímu účtu, pokud si opravdu neověříme, že jde o věrohodný zdroj. Tato dáma naštěstí věděla, že tento druh podvodníků existuje, a nenechala se napálit. Naopak – s podvodníkem se rozhodla i trochu pobavit.

Zajímala ho její finanční situace

Všimla si, že má na Facebooku žádost o přátelství od neznámého muže. Sama řekla, že to podle fotografie byl opravdový fešák, a proto jeho žádost přijala. Muž se prezentoval jako šedesátiletý lékař. Ona však už v tu chvíli věděla, že tady něco nehraje. Nejdřív chtěla po pár dnech přátelství ukončit, ale pak se rozhodla, že se trošku pobaví.

Psal jí, že věří, že jsou spřízněné duše, a věkový rozdíl pro něj není žádný problém. Velmi brzy se také začal zajímat o její finanční situaci. Lhala a napsala, že je velmi bohatá. To muže ponouklo k ještě větší aktivitě a romantickým vyznáním. Nakonec jí napsal, že ji velmi miluje. Očekávala tak, že ji v dalším kroku pod nějakou záminkou požádá o peníze.

Teď varuje všechny ostatní, aby si dávali pozor

V tu chvíli však již v jejich konverzacích nepokračovala, byla naprosto přesvědčená, že je to podvodník. Policii do toho nechtěla tahat, ale zkušenost sdílela na Facebooku a chtěla varovat ostatní, aby si dávali velký pozor. „Pravděpodobně je mnoho lidí, kteří na ten trik skočí a myslí si, že našli toho nejlepšího muže na světě,“ dodává ke své zkušenosti.

placení kartou
Fotografie: Freepik

A má pravdu, byť se to zdá neuvěřitelné, stále se najde dost lidí, již důvěřují úplně cizím lidem a nechají se jednoduše podvést. Cílem těchto lidí pak jsou nejčastěji právě starší osoby nebo naopak děti, u kterých je pravděpodobnost, že se nechají napálit, mnohem větší. Každý uživatel internetu by se měl informovat o podvodech, s nimiž se může setkat. Jsou stále sofistikovanější, ale většinou se odehrávají podle podobného scénáře.

Romantičtí podvodníci to zkouší stále

Romantičtí podvodníci obvykle posílají zprávy cizím lidem, často předstírají, že jsou rozvedení, ovdovělí nebo ve špatném manželství, a doufají, že se s vámi zapojí do online vztahu. Jejich cílem je vybudovat si u vás časem důvěru, aby mohli požádat o finanční prostředky na letenky, víza nebo jiné věci. Konverzace mohou pokračovat týdny, než požádají o peníze. Pozor bychom také měli dávat na úvěrové podvody. Někteří lidí často zneužívají dobrého jména svých známých, institucí nebo organizací a vydávají se za ně.

Zdroj: Dagbladet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*