Podvodník zamaskoval své luxusní sídlo do staré stodoly: Úřadům tvrdil, že nic nevlastní. Policie při razii jen valila oči

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento muž se toho opravdu nebál. Vlastnil obrovské jmění, ale před úřady se ho snažil zatajit. Nepocházelo totiž zrovna z legální činnosti. Policie podobně velký podvod už dlouho nezaznamenala.

Nejrůznějších podvodníků, kteří před úřady skrývají svůj majetek, asi nebude zrovna málo. Tento případ se však opravdu vymyká. Jednašedesátiletý Alan Yeomans toto zatajování povznesl na vyšší úroveň. Neváhal dokonce své luxusní sídlo zamaskovat tak, že z venku vypadalo jako nějaký zemědělský objekt. Nejspíš byste čekali, že zde provozuje chov drůbeže. Kdepak, dům skrýval něco úplně jiného.

Muž bydlel v opravdu pěkné kůlně

Alan Yeomans na sebe vyhlásil osobní bankrot. Úřadům tvrdil, že bydlí v kůlně na zahradě své matky a vlastní jen nábytek za 8 000 Kč a hodinky za 500 Kč. Policie však na něj měla spadeno a jednoho dne přijeli udělat razii do jeho „kůlny“. Ta byla ve skutečnosti šestipokojovým panským sídlem a interiér objektu jim vyrazil dech.

To, co z venku vypadalo jako zemědělský objekt obložený vlnitým zeleným plechem, bylo uvnitř luxusním sídlem, které bylo naplněno vybavením za desítky milionů Kč. Stěny byly vykládané tmavým dřevem a všude visely vzácné olejomalby. Byl zde také starožitný nábytek, mnoho starožitných doplňků a velmi cenná sbírka šperků. To však ještě nebylo vše.

Tajná místnost nesměla chybět

Když policisté dům prohledávali, našli za jednou z olejomaleb tajné dveře, Ty vedly do profesionálně vybavené pěstírny konopí. Ta byla navíc poháněná elektřinou, kterou také kradl z veřejného zdroje. Vymyšlené to měl opravdu dobře, ale zákonu nakonec neunikl. Čelil několika obviněním a nakonec byl v roce 2016 odsouzen na šest a půl roku do vězení.

Řídil také tři společnosti, jejichž jediným cílem bylo vyprat desítky milionů korun, které pocházely z prodeje marihuany. Vyšetřující policista uvedl, že vše měl velmi složitě a sofistikovaně vymyšlené. Policii se však podařilo jeho napojení rozklíčovat. Nakonec byl obviněn z praní špinavých peněz, zatajování majetku, distribuci drog a nelegální odběr elektřiny.

Fotografie: Svět Kreativity

Seržant Jon Lowes k případu řekl, že byli ohromeni tím, co našli v jeho domě. Tolik vzácných obrazů a cenností na jednom místě se hned tak nevidí. Ve své sbírce měl mimo jiné i hodinky Rolex za 280 000 Kč. Policie ovšem nashromáždila dostatek usvědčujících důkazů, pod jejichž tíhou Alanovi nezbývalo nic jiného, než se ke všem obviněním přiznat.

Zdroj: Daily Mail