V českých obchodech se prodávají falešná másla. Pouze díky těmto znakům se náhražkám vyhnete

rozbalené máslo
Fotografie: Pixabay

Máslo do české kuchyně patří, využíváme jej téměř v každém receptu, s oblibou si jej i mažeme na chléb. Jeho kvalita ale v poslední době klesá kvůli zvyšující se ceně.

Se zvyšující se cenou kvalitního másla dochází k tomu, že výrobci začínají základní ingredience nahrazovat. Je to hlavně proto, že cena másla dokáže přesáhnout i padesát korun, to je ale jen málokdo ochotný za máslo utratit. V obchodech tedy velmi často nenarazíme na máslo, ale na kombinaci másla a margarinu. Otázkou tedy zůstává, jestli opravdu na zahraničním trhu seženeme kvalitnější produkt než v České republice.

Polské máslo kvalitní není, německé prý ano

Na levnější máslo narazíme v Polsku, jeho kvalita ale nedosahuje té české. Jinak by tomu mělo být v Německu, kde je údajně máslo kvalitnější a chutnější. Podle informací na webu Blesk se ale nejedná o pravdivé informace, máslo v České republice je stejně kvalitní, jen musíme při jeho výběru zohlednit více faktorů. Velkou proměnnou je také to, že každý z nás má na máslo jiné požadavky.

Másla v zahraničí by neměla být jiná už z toho důvodu, že jejich složení je dáno legislativou. Obsah mléčného tuku v zahraničních produktech je totožný s těmi českými. Rozdíl je ale ve způsobu výroby, ten může mírně ovlivnit chuť, ale i aroma výsledného produktu. Zahraniční máslo je díky jiné technologii výroby po vyndání z lednice měkčí a lépe se s ním pracuje.

Kvalita medu poslední roky klesá. S tímto trikem odhalíte v obchodech ten falešný

Ohled musíme brát i na zmrazování

Často se na pultech mohou vyskytnout i takzvaná stolní másla, která byla v minulosti zamrazena. Taková másla patří spíše do restaurací než do našich domovů. Levná másla z dovozu ale právě tímto způsobem často skladována byla, můžeme tedy sice jeho nákupem ušetřit, domů si ale přineseme máslo žluklé a s menší nutriční hodnotou.

Máslo
Fotografie: Pexels

Podle webu Deník je zapotřebí při nákupu číst složení. Pravé máslo totiž neobsahuje nic jiného než mléko, smetanu a mlékařské kultury. Pokud je ve složení uvedeno něco dalšího, nedržíme v ruce máslo, ale jeho náhražku. Čtenáře deníku SvětKreativity jsme informovali o tom, jak se dá tato situace snadno vyřešit. Kvalitní máslo si totiž můžete vyrobit doma.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]