Kvalita medu poslední roky klesá. S tímto trikem odhalíte v obchodech ten falešný

Možná jste si už všimli, že kvalita medu na pultech obchodů stále klesá. Jak zjistit že kupujete ten pravý a zdravý prospěšný? Pomůže vám velmi jednoduchý trik. A není založený na čtení etiket, jelikož na ní si mohou nepoctiví producenti napsat téměř cokoliv. A pokud se na to nepřijde, tak se jim ani nic nestane. V tu chvíli máte jako kupující problém. Můžete si myslet, že kupujete skutečnou kvalitu, ale realita je taková, že kupujete pravý opak. Jak zjistit, zda utratíte vaše peníze za to, co je opravdu správné?

Postup je velmi jednoduchý

Pokud už máte sklenici koupeného medu doma, tak můžete celkem snadno a jednoduše zjistit, zda je pravý a kvalitní nebo nikoliv. Jak na to? Stačí vám jedna lžíce medu, kterou dáte do sklenice s vodou. Pokud se med začne rozpouštět, není kvalitní. Pokud začne klesat na dno, je kvalitní a ideální.

Existuje i několik dalších metod

Výše uvedený postup je maximální jednoduchý a zvládnete ho kdykoliv. Jsou ale i jiné metody, jak zjistit, zda je kvalita metu taková, jakou očekáváte. První z alternativních možností je použití jódu. Pokud ho smícháte s medem, může dojít ke změně barvy. Pokud na modrou, je v medu kukuřičný škrob, a to je špatně.

Dále je možné zkusit metodu s vatovou tyčinkou. Ponořte ji do medu a poté ji zkuste zapálit. Pokud se vám to povede, je vše v pořádku a med je čistý. I to je zajímavý postup, jak se pozná kvalita medu.

Poslední varianta je spojena opět s lžičkou. Naberte na ni med a nechte ho pomalu stékat dolů. Pokud z med ze lžíce klouže ochotně a rychle, může obsahovat vodu. Pokud drží a pozvolna se táhne, tak je kvalitní.

Čím je lepší, tím je prospěšnější

Med není jenom náhrada cukru a dochucovadlo. Zapomínat by se nemělo na to, že je pro naše zdraví velmi prospěšnou potravinou. I proto je kvalita medu velmi důležitá. Jinak nám moc pozitiv skutečně přinést nedokáže. Navíc není až tak levný, a tak je na místě dávat své peníze skutečně za něco, co využijete správně.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]