Nevěra není konec světa. V některých případech může zachránit manželství, což ovšem nebyl případ tohoto páru

Fotografie: Freepik

Nevěra je jednou z hlavních příčin rozchodů nebo alespoň problémů ve vztazích. Pokud podvádějící přizná nevěru, partner pravděpodobně pocítí hněv a smutek.

V dnešní době zvyšují seznamovací aplikace a weby pokušení a mohou člověka nakopnout k nevěře. Ve vztahu často zavládne rutina a chvíle radosti a bezprostřednosti budou vzácnější a vzácnější. Cizoložství je pak řešením, jak z toho ven. Nejde však zrovna o ideální způsob, jak problém vyřešit. Pokud nic jiného, nevěra zanechá mezi manžely klín.

Zdroj fotografie: Freepik

Od počátku měli bouřlivý vztah

Před dvanácti lety se setkali při práci ve společnosti na pořádání akcí. Žena měla okouzlující úsměv a nebála se převzít vedení ve vztahu. Přitahoval ji její kolega a nebála se ho pozvat na drink. Velmi rychle spolu začali chodit. Cítili mezi sebou jedinečnou sexuální chemii. Po čase se však začaly objevovat problémy. Muž uviděl svou partnerku na drinku s jiným mužem. Doufal, že to byl jen známý. Zjistil však, že šlo o manžela jeho přítelkyně.

Zdroj fotografie: Freepik

Kromě toho měla i 13letého syna. Muž raději ze vztahu vycouval. O rok později se však žena opět svému kolegovi ozvala. Řekla mu, že její manžel našel jejich konverzaci a dozvěděl se, že měli poměr. Rozhodl se tedy odejít a nechat jí jejich syna. Žena tedy požádala milence o druhou šanci. On jí vyhověl. Svou roli podle jeho slov sehrál také sex. O dva roky později se milenci vzali a syn ženy začal žít s nimi ve společné domácnosti.

Problémy a zase jen problémy

Syn nedocházel do školy a místo toho se opíjel s přáteli. Kromě toho byl drzý a nerespektoval svoji matku. O dva roky později žena vztah ukončila pod záminkou, že její nový manžel nepřijal jejího syna. Muž byl zdrcený, po čase se však postavil na nohy. Byl schopný se znovu oženit. Poté se jeho ex znovu objevila a žádala o odpuštění. Už podruhé. Volba pro něj byla složitá, nové ženě nechtěl ublížit. S ex byl ale lepší sex a stále ho přitahovala.

Zdroj fotografie: Freepik

V tu chvíli se muž rozhodl neriskovat. V dnešní době se již nevěra nepovažuje za výsadu mužů. Ženy, stejně jako muži, mohou být přitahovány zakázaným ovocem a podléhat mimomanželským vztahům.

Psychologové upozorňují, že nevěra nebývá příčinou, ale důsledkem. Pokud byl tedy jeden z partnerů nevěrný, znamená to, že se něco stalo. Důležité tedy je se před tím, než dáte partnerovi druhou šanci, zamyslet nad důvody nevěry.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]