Nesnesitelné chování zákazníků k chlapci s Downovým syndromem nenechalo číšníka klidným

Fotografie: Depositphotos

Nad chováním některých lidí zůstává rozum stát. Naštěstí je dobré vědět, že tam, kde je zlo, je i dobro. Hrdinou je číšník, který se rozhodl neobsloužit rodinu vysmívající se postiženému chlapci.

V příjemném prostředí restaurace poskytující gastronomický zážitek došlo k nepříjemnému incidentu, který narušil poklidnou atmosféru u oběda. V jednom z koutů tohoto jinak přívětivého místa seděla rodina s 5letým chlapcem s Downovým syndromem jménem Milo a užívala si rodinnou chvíli, již ale narušila jiná rodina sedící hned vedle. Personálu restaurace si stěžovala na Milovo chování.

Obtěžovalo je chlapcovo chování

Rodina se o Milovi vyjadřovala neslušně a nijak se nesnažila skrývat pohrdání vůči jeho osobě. Nešetřila ani hlasitými poznámkami: „Děti se speciálními potřebami mohou být výjimečně někde jinde.“ Do situace se ovšem vložil sám číšník, který všem přítomným vyrazil dech, jak uvádí web OnlineNytt.

Číšník se zachoval jako správný muž

Michael Garcia, číšník, který obsluhoval v ten den v restauraci U Laurenza obě rodiny, nedokázal překonat své emoce a do situace se vložil. Odmítl obsloužit rodinu, která se o Milovi vyjadřovala nevybíravým způsobem, jak informoval server FoxNews. „Milo se nechoval nijak špatně, mluvil a vydával zvuky jako jakékoli jiné dítě. Možná jsem mohl situaci řešit jinak, ale Milo je takový andílek, je darem od Boha, stejně jako všechny děti se speciálními potřebami,“ uvedl Garcia.

Chlapec kvůli šikaně uvažoval o sebevraždě. Otcův dopis do školy situaci otočil o 180 stupňů

Milova rodina o incidentu vůbec netušila, nevhodné poznámky na adresu chlapce se k ní nedostaly. Garcia se rozhodl, že jim nic neřekne, nechtěl jim způsobit bolest, situaci vyřešil zcela sám na svůj vlastní popud. Cítil potřebu se Mila zastat a chránit jej, když on sám se nemůže bránit. Nicméně Milova rodina se nakonec dozvěděla, co se stalo, a muži je nesmírně vděčná za to, jak se zachoval.

Garcia nyní oplývá množstvím pozornosti, o níž skromně konstatuje, že si ji ani nezaslouží. „Není to o mně, je to celé o Milovi, na to nezapomínejme. Je potřeba, abychom se vzdělávali ve vztahu k lidem, kteří jsou jiní. Je to jen strach z neznámého,“ řekl. Garcia se zachoval jako skutečný hrdina, zastal se dítěte, jež se nemohlo v dané situaci bránit. Stejně jako tato matka, o níž jsme psali na SvětěKreativity, která přihlásila svého syna s Downovým syndromem do reklamy a byla odmítnuta.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]