Popíjela, a tak nechala auto před hospodou. Druhý den našla za oknem lístek s podivným vzkazem

Fotografie: Depositphotos

Někdo nehledí na množství alkoholu v krvi a klidně i s opičkou sedne za volant a řídí automobil. Nehledí na to, že je to nebezpečné nejen pro něho, ale i pro druhé účastníky dopravního provozu.

Oslava narozenin se Paule Grzelak-Schultz opravdu povedla. Manžel ji pozval do jejich oblíbené restaurace, kde zamluvil stůl. Po dlouhé době to byl jejich společný večer. Doma mají menší děti, takže tolik času, kolik by pro sebe chtěli, kvůli tomu nemají. Ale rodiče Pauly se nabídli, že jim děti pohlídají, aby si mohli narozeniny pořádně užít.

Klidná narozeninová oslava ve dvou

Narozeninový večer probíhal v poklidné atmosféře. Paula s manželem si k večeři objednali také láhev výborného červeného vína a pomalu ho popíjeli v družném rozhovoru. Vychutnávali si situaci, kdy jsou spolu jen oni dva bez dětí. Víno bylo výborné a Paule trošku vlezlo do hlavy. I její manžel cítil, že pil trochu více. Těsně před zavírací dobou zaplatili, aby se mohli vrátit zpátky domů.

Jak je dobré dbát na bezpečnost

Vzhledem k tomu, že oba dva měli popito, rozhodli se, že nazpět domů svým vlastním vozidlem raději nepojedou. Nechtěli riskovat svou bezpečnost. Paula se na řízení vozu necítila, protože se jí mírně motala hlava a její manžel byl na tom podobně. Vrátili se nakonec městskou hromadnou dopravou. Sice to trvalo déle, ale bylo to jistější.

Překvapivý vzkaz do restaurace

Na druhý den jela Paula z práce k restauraci pro jejich automobil. Když k němu přišla, překvapilo ji, že má za stěračem nějaký papírek. Lekla se, že to bude od policie za špatné parkování. Ale pak si řekla, že přece parkuje správně na vyhrazeném místě. Opatrně vzala papír a přečetla si vzkaz, který jí zanechal majitel restaurace. Děkoval jí v něm, že nechala svůj vůz před budovou a neriskovala jízdu v podnapilém stavu.

Zodpovědnost na prvním místě

Dále majitel restaurace psal, že kdyby byl každý host takto zodpovědný, ubylo by dopravních nehod pod vlivem alkoholu. Za to, že ona se zachovala takto správně, přiložil ke vzkazu poukaz na dvě porce lahodných kuřecích křidýlek, které jsou specialitou jeho podniku. Paula neváhala a svůj zážitek sdílela prostřednictvím sociální sítě Facebook.

Zdroj: HuffPost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*